Pohotovosť – Bratislava +421 901 787 808
Bratislava | Žilina +421 2 3211 4644

Ako prebieha laserová operácia očí?

Cesta k jasnému a ostrému videniu je dnes pomerne jednoduchá. Moderné laserové operácie sú rýchle a rovnako je to aj s rekonvalescenciou po nich. Napriek tomu je potrebné sa na zákrok dobre pripraviť. Ako prebieha a o čom všetkom by ste mali vedieť pred jeho absolvovaním?

Predoperačné vyšetrenie

Prvým krokom v procese prípravy pacienta na zákrok je dôkladná vstupná kontrola. Jej cieľom je získať čo najviac informácií nielen o očiach pacienta, ale aj o jeho životnom štýle, zvykoch, záľubách, potrebách a predstavách o želanom výsledku.

Predoperačné vyšetrenie trvá približne dve hodiny. Je úplne bezbolestné a vďaka moderným technológiám je zabezpečený vysoký komfort počas jeho celého priebehu. Výhodou tiež je, že pacient podstúpi všetky merania v prostredí kliniky na jednom mieste.

Vstupná kontrola sa skladá z viacerých častí. Pacient najprv absolvuje skúšku zrakovej ostrosti. Nadväzujú na ňu meranie výšky vnútroočného tlaku, kontrola predného segmentu oka (rohovka, dúhovka, šošovka) a zadného segmentu oka spolu s očným pozadím. Súčasťou kontroly je aj niekoľko špecializovaných vyšetrení, pomocou ktorých sa určí presná výška dioptrickej chyby. Po vstupnej kontrole sa neodporúča približne 3 – 4 hodiny šoférovať, keďže je potrebné oči „rozkvapkať“.

Výsledky meraní umožňujú lekárom posúdiť, či je laserový zákrok skutočne tou najvhodnejšou a najbezpečnejšou možnosťou liečby. Ak stav pacienta nedovoľuje korekciu dioptrií laserom, odporučíme mu iné riešenie – či už ide o odlišnú metódu zákroku alebo inú vhodnú formu liečby.

Aj keď to miestami môže znieť ako zložitý proces, cesta týmito krokmi je jednoduchšia, ako by sa mohlo zdať. Počas celého priebehu pacientov sprevádzame a radi s nimi prekonzultujeme každý detail, ktorý ich zaujíma.

Laserová operácia očí od 600 €

Ak aj vy chcete vyriešiť svoj problém s okuliarmi alebo šošovkami, sme tu pre vás. Ponúkame najmodernejšie a najšetrnejšie metódy na odstránenie dioptrií, ktoré sú bezpečné a celkom bezbolestné. Kontaktujte nás, o všetko sa postaráme.

Laserová operácia očí

Pri laserových zákrokoch zvykneme operovať obe oči v jeden deň. Celý proces trvá približne dve hodiny. Pacient najskôr ešte raz absolvuje všetky základné očné vyšetrenia, aby sa pred zákrokom vylúčili akékoľvek akútne očné ochorenia alebo zmeny. Ak sú všetky výsledky priaznivé, zdravotný personál pacienta pripraví na operáciu.

Samotný zákrok sa vykonáva ambulantne bez potreby hospitalizácie. Netrvá vôbec dlho, štandardne procedúra na sále zaberie približne 15 – 20 minút. Pacientovi je podané lokálne anestetikum vo forme očných kvapiek, vďaka čomu necíti bolesť.

Pri zákroku pacient leží, pričom má zafixované očné mihalnice (laicky viečka). Počas úkonu laserom hľadí na jeden bod – malé svetielko, zatiaľ čo na jeho bezpečnosť dozerá systém kamier, ktoré monitorujú všetky pohyby oka. Pri jeho odchýlení mimo bezpečnú zónu sa laserové pôsobenie okamžite vypne, čo zaručí hladký priebeh zákroku. V závere operácie chirurg vloží do očí dočasné šošovky, ktorá slúžia na ich ochranu v nasledujúcich dňoch.

Pooperačný režim a rekonvalescencia

Po zákroku pacienta čaká krátka pauza, počas ktorej má zatvorené oči. Ak je všetko v poriadku, odchádza domov, kde by mal po zvyšok dňa dodržiavať pokojový režim a oddychovať. Je vhodné, aby mal pacient mal zabezpečený odvoz, resp. sprievod inou osobou, keďže krátko po operácii môže byť neschopný šoférovania.

V závislosti od zvolenej operačnej metódy sa približne 2 – 3 hodiny po anestézii môže dostaviť mierna bolestivosť. Príznačné sú pocity rezania, pálenia alebo svetloplachosti, ktoré sú dôsledkom procesu hojenia rohovky. Tieto príznaky štandardne ustúpia po pár hodinách. Napríklad pri operácii iLASIK sú to približne 2 – 3 hodiny a už večer pacienti nepociťujú žiadne nepríjemnosti. Pri novej metóde SILK je výhodou ešte rýchlejšie a komfortnejšie hojenie, keďže nedochádza k rezom priamo na rohovke, ale laser pôsobí priamo v jej hlbších vrstvách.

Dvanásť hodín po zákroku sa väčšina pacientov vráti do každodenného života. Na našej klinike poskytujeme každému pacientovi S.O.S. kontakt na niektorého z našich očných lekárov, ktorí sú k dispozícii na bezprostrednú telefonickú konzultáciu.

Druhý deň po zákroku je čas na kontrolné vyšetrenie. Počas neho lekár preverí, či je všetko v poriadku a určí termíny ďalších kontrol.

V období po operácii si pacient aplikuje do očí kvapky určené na hydratáciu očí a podporu hojenia. Odporúča sa zachovať pokojový režim a na krátky čas vynechať náročnejšie aktivity ako šport alebo cestovanie. To isté platí pre návštevu bazénov, solárií či wellness centier. Taktiež je vhodné sa po zákroku vyhýbať prašnému a znečistenému prostrediu. Dámy bude určite zaujímať, že aspoň na 2 týždne je potrebné obmedziť očný make-up.

Ak uvažujete nad laserovou operáciou, veríme, že sme zodpovedali aspoň niektoré vaše otázky. Ak vás zaujíma viac, kontaktujte nás, radi s vami prekonzultujeme možnosti pre váš zrak. Vieme, že informovanosť je základ pre dobré rozhodnutie.

Z našej skúsenosti môžeme povedať, že výhody laserovej operácie ďaleko prevyšujú nedokonalosti, ktoré sú s ňou spojené. Dôkazom toho sú mnohí naši pacienti, ktorí dnes VESELO kráčajú našimi ulicami a užívajú si pohľad bez okuliarov či kontaktných šošoviek.

Laserová operácia očí od 600 €

Ak aj vy chcete vyriešiť svoj problém s okuliarmi alebo šošovkami, sme tu pre vás. Ponúkame najmodernejšie a najšetrnejšie metódy na odstránenie dioptrií, ktoré sú bezpečné a celkom bezbolestné. Kontaktujte nás, o všetko sa postaráme.

Objednajte sa teraz!

VESELY | Očná Klinika – váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 | Bratislava, Žilina
+421 52 3211 351 | Poprad
+421 55 2850 636 | Košice