Informácie
Príznaky
Liečba
Cena

Astigmatizmus

Astigmatizmus je vrodená porucha videnia, ktorú spôsobuje nerovnomerné zakrivenie očnej rohovky, teda priehľadnej vonkajšej časti oka. Dá sa prirovnať k malej vypukline na inak hladkej gumenej lopte. Nerovnomerné zakrivenie očnej rohovky následne spôsobuje neostré videnie.

Touto nepravidelnosťou sa svetelné lúče pri prechode rozptýlia na sietnici – mieste najostrejšieho videnia – a vytvoria neostrý a nejasný obraz.

Ako sa prejavuje astigmatizmus

Astigmatizmus sa často vyskytuje spolu s krátkozrakosťou alebo ďalekozrakosťou. Delí sa na pravidelný a nepravidelný. Môže mať kladné aj záporné hodnoty a koriguje sa tzv. cylindrickými dioptriami.

Príznaky

Medzi príznaky astigmatizmu patria časté bolesti hlavy, namáhanie očí, škúlenie, skreslené alebo rozmazané videnie na všetky vzdialenosti a problémy s videním pri jazde v noci. Astigmatizmus sa môže prejaviť aj pri vysokom zaťažení počas práce s počítačom, študenti môžu pociťovať ťažkosti pri čítaní kníh.

Liečba astigmatizmu

Túto refrakčnú vadu je vždy možné vyliečiť popri riešení sférickej dioptrickej chyby ďalekozrakosti či krátkozrakosti.

1

Laserová operácia astigmatizmu

Astigmatizmus dokážeme spoľahlivo odstrániť bezbolestnou laserovou operáciou, ktorá netrvá dlhšie než 15 minút a umožňuje veľmi rýchly návrat do každodenného života – už 12 hodín po zákroku. Tento zákrok s názvom iLASIK presne zodpovedá jedinečným potrebám oka, pretože ho vykonávame na podklade digitálnej mapy konkrétnej dioptrickej chyby, ktorá je výsledkom podrobného a komplexného predoperačného vyšetrenia.

2

Operácia šošovky pre odstránenie astigmatizmu

Existujú aj ďalšie možnosti na odstránenie astigmatizmu – implantácia fakickej šošovky alebo refrakčná výmena šošovky. Pri týchto zákrokoch do oka postihnutého astigmatizmom vkladáme na mieru vyrobené vnútroočné implantáty najvyššej svetovej kvality.

Cena od 600 €

Ak máte podozrenie na astigmatizmus, odborníci našej očnej kliniky vám na základe svojich dlhoročných skúseností ochotne poskytnú svoje rady.

Objednajte sa teraz!

Váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 - Bratislava
+421 52 3211 351 - Poprad
+421 55 2850 636 - Košice