Pohotovosť – Bratislava +421 901 787 808
Bratislava | Žilina +421 2 3211 4644
Informácie
Príznaky
Liečba
Cena

Astigmatizmus

Astigmatizmus je vrodená porucha videnia, ktorú spôsobuje nerovnomerné zakrivenie očnej rohovky, teda priehľadnej vonkajšej časti oka. Dá sa prirovnať k malej vypukline na inak hladkej gumenej lopte. Nerovnomerné zakrivenie očnej rohovky následne spôsobuje neostré videnie.

Touto nepravidelnosťou sa svetelné lúče pri prechode rozptýlia na sietnici – mieste najostrejšieho videnia – a vytvoria neostrý a nejasný obraz.

Ako sa prejavuje astigmatizmus

Astigmatizmus sa často vyskytuje spolu s krátkozrakosťou alebo ďalekozrakosťou. Delí sa na pravidelný a nepravidelný. Môže mať kladné aj záporné hodnoty a koriguje sa tzv. cylindrickými dioptriami.

Príznaky

Medzi príznaky astigmatizmu patria časté bolesti hlavy, namáhanie očí, škúlenie, skreslené alebo rozmazané videnie na všetky vzdialenosti a problémy s videním pri jazde v noci. Astigmatizmus sa môže prejaviť aj pri vysokom zaťažení počas práce s počítačom, študenti môžu pociťovať ťažkosti pri čítaní kníh.

Liečba astigmatizmu

Túto refrakčnú vadu je vždy možné vyliečiť popri riešení sférickej dioptrickej chyby ďalekozrakosti či krátkozrakosti.

1

Laserová operácia astigmatizmu

Astigmatizmus dokážeme spoľahlivo odstrániť bezbolestnou laserovou operáciou, ktorá netrvá dlhšie než 15 minút a umožňuje veľmi rýchly návrat do každodenného života – už 12 hodín po zákroku. Tento zákrok s názvom iLASIK presne zodpovedá jedinečným potrebám oka, pretože ho vykonávame na podklade digitálnej mapy konkrétnej dioptrickej chyby, ktorá je výsledkom podrobného a komplexného predoperačného vyšetrenia.

2

Operácia šošovky pre odstránenie astigmatizmu

Existujú aj ďalšie možnosti na odstránenie astigmatizmu – implantácia fakickej šošovky alebo refrakčná výmena šošovky. Pri týchto zákrokoch do oka postihnutého astigmatizmom vkladáme na mieru vyrobené vnútroočné implantáty najvyššej svetovej kvality.

Cena od 600 €

Ak máte podozrenie na astigmatizmus, odborníci našej očnej kliniky vám na základe svojich dlhoročných skúseností ochotne poskytnú svoje rady.

Objednajte sa teraz!

VESELY | Očná Klinika – váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 | Bratislava, Žilina
+421 52 3211 351 | Poprad
+421 55 2850 636 | Košice