Pohotovosť – Bratislava +421 901 787 808
Bratislava | Žilina +421 2 3211 4644

Zbavte sa okuliarov a kontaktných šošoviek raz a navždy

Zaostrené na najpresnejší laserový zákrok iLASIK

Vymeniť okuliare a kontaktné šošovky za zážitky sa dá raz a navždy. Cesta k ním sa volá iLASIK a len v Európe si ňou ročne prejde takmer milión ľudí. Prečo je tento laserový zákrok taký populárny? Lebo je precízny, rýchly a bezbolestný. Vo VESELY | Očná Klinika ho roky vykonávajú naši odborníci na mikrochirurgiu oka s veľmi pozitívnymi výsledkami. Naši pacienti sa po ňom môžu tešiť na nový aktívny životný štýl a chvíle prežité naplno. Čo všetko laserová korekcia dioptrií obnáša? Prinášame vám odpovede na tie najdôležitejšie otázky.
Veselý Očná Klinika MUDr. Pavol Veselý
„Ide o bezpečné odstránenie dioptrií pomocou moderného femtosekundového lasera, vykonáva sa ambulantne, v lokálnej anestézii,“ hovorí MUDr. Veselý.

Prečo ísť na laserovú operáciu? Pre koho je určená?

Je to fakt – dnes chceme byť v obraze, veľa času trávime pri notebookoch a na mobilných telefónoch kvôli štúdiu, práci, ale aj zábave. To sa u mnohých podpisuje na zhoršenom zraku. Ak aj vy patríte k tejto zväčšujúcej sa skupine mladej generácie, máme pre vás dobré správy. Okuliare a kontaktné šošovky nemusia byť vašou konečnou stanicou. Najpresnejší operačný zákrok iLASIK je určený práve ľuďom od 18 rokov, a to v čase, keď je zraková ostrosť stabilizovaná. Vhodnosť zákroku je možné prekonzultovať s našimi lekármi a preveruje sa aj na predoperačných vyšetreniach. Samotný zákrok vykonávame ambulantne na klinikách v Košiciach aj Bratislave a trvá iba 15 minút. Navyše, aby vám nič nebránilo v prinavrátení ostrého zraku, pripravili sme pre vás možnosť financovania laserovej operácie očí na splátky.

Ako zákrok iLASIK prebieha? Na čo sa mám pripraviť?

Výnimočnosť zákroku tkvie v špeciálnom prístroji s názvom Wave scan. Vďaka nemu vám pripravíme digitálnu mapu vašej dioptrickej chyby. „Dioptrie odstraňujeme na mieru podľa špecifických parametrov každého oka, ktoré sú jedinečné ako odtlačok prsta,“ zdôrazňuje MUDr. Pavol Veselý. Samotný iLASIK patrí k takzvaným podpovrchovým zákrokom. Operuje sa vnútorná vrstva rohovky, čím nedochádza k poškodeniu citlivých nervových zakončení, a tak nevznikne žiadna bolestivá povrchová rana. „Na znecitlivenie očí podávame špeciálne lokálne anestetické kvapky, ktorých aplikácia je absolútne bezbolestná,“ dodáva MUDr. Jaroslav Kolesár.

Bolí to? Ako dlho sa budem po operácii zotavovať?

Technológie napredujú a my dnes môžeme s hrdosťou povedať, že počas zákroku, no ani v pooperačnom období nebudete cítiť žiadnu bolesť. Doba hojenia je kratšia než 24 hodín. „Na druhý deň sa môžete vrátiť do svojho každodenného života – môžete šoférovať, pracovať na počítači či ísť do kina. Celkovo sú operácie očí vykonávané femtosekundovým laserom považované za jedny z najkomfortnejších operačných zákrokov vôbec,“ vysvetľuje MUDr. Veselý.

Vedeli ste?

  • Laserový zákrok iLASIK vo VESELY | Očná Klinika vykonávame technológiou, ktorá je certifikovaná vesmírnou agentúrou NASA.
  • iLASIK patrí k veľmi šetrným, bezpečným a bezbolestným zákrokom.
  • Zákrok trvá menej než 15 minút.

Prečo VESELY | Očná klinika?

Moderné technológie, profesionálny prístup a šetrný operačný proces prinášajú našim klientom najkvalitnejšie očné ošetrenie na Slovensku. Sme očná klinika 3. generácie s najdlhšou tradíciou v odbore. Dôverujete nám už od roku 1939. Nájdete nás v Bratislave, Poprade a Košiciach. Pokiaľ máte aj vy záujem o svetovo najpresnejší a najbezpečnejší laserový zákrok iLASIK, odborníci našej očnej kliniky vám na základe svojich dlhoročných skúseností ochotne poskytnú svoje rady.

Objednajte sa teraz!

VESELY | Očná Klinika – váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 | Bratislava, Žilina
+421 52 3211 351 | Poprad
+421 55 2850 636 | Košice