Operácia
očných viečok

(blefaroplastika)

Informácie
Typy operácií
Metódy
Priebeh
Cena
FAQ

Operácia očných viečok

Výkony v oblasti tváre a hlavne očí patria do skupiny tzv. kozmetických. Tieto malé plastické výkony na očnej klinike VESELY vykonáva odborný plastický chirurg s dlhoročnými skúsenosťami.

Do škály plastických (kozmetických) výkonov patria:

  • operácie mihalníc (viečok) – blefaroplastika
  • výplne vrások v oblastí tváre – face-lift v oblasti očí

Všetky tieto zákroky sa vykonávajú ambulantne a používame pri nich len tie najkvalitnejšie materiály, či výplne, ktoré spĺňajú najprísnejšie normy Európskej únie.

Kozmetická operácia viečok – blefaroplastika

Koža je v okolí očí veľmi jemná a obzvlášť namáhaná. Strata elasticity kože alebo tvorba nadbytočnej kože v okolí očí je prejavom pribúdajúceho veku a skôr či neskôr sa s ovisnutými viečkami začne zaoberať každý z nás. Spôsobujú totiž unavený a smutný výraz tváre. Väčšina pacientov podstupuje kozmetickú operáciu očných viečok po 45.roku života.

Ovisnuté viečka prinášajú so sebou okrem estetickej nedokonalosti aj funkčné problémy, akými sú bolesť očí alebo pocit únavy. V pokročilejších štádiách môžu dokonca spôsobiť aj stratu periférneho videnia, ak prevísajúce viečka už prekrývajú aj časť očí.

Efektívnym riešením, ako sa prevísajúcich viečok zbaviť a omladiť svoj vzhľad o niekoľko rokov, je estetický zákrok operácia očných viečok – blefaroplastika. Zákrok vykonávame vo VESELY Očná Klinika ambulantne (bez hospitalizácie), pri plnom vedomí a v lokálnej anestézii, preto je zákrok bezbolestný. Trvanie zákroku je cca 60 minút. Väčšinou operáciu vykonávame buď na horných alebo na spodných viečkach. Ak je potrebné vykonať blefaropolastiku na horných aj na spodných viečkach, je potrebné absolvovať dve sedenia.

Po operácii sa vyskytujú krvné podliatiny, ktoré zmiznú za cca 12 dní po zákroku. Postupne sa strácajú a blednú aj jazvy. Pre dokonalý výsledok je potrebné dodržiavať pooperačné odporúčania a obmedzenia ošetrujúceho lekára.

Konzultácia pre operáciu očných viečok

Pred akýmkoľvek kozmetickým zákrokom je potrebné absolvovať konzultáciu s našimi odborníkmi, v rámci ktorej vás dôkladne oboznámime so všetkými podstatnými informáciami, ktoré sa týkajú zákroku – s jeho cenou, priebehom, predprípravou, pooperačnou starostlivosťou atď. Ak budete mať dodatočné otázky, neváhajte sa ich spýtať našich špecialistov. Ochotne vám všetko vysvetlia, aby ste boli čo najviac informovaní a operáciu podstupovali s dobrým pocitom. Váš pocit bezpečia a dôvera sú pre nás dôležité!

Objednajte sa teraz!

Váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 - Bratislava
+421 52 3211 351 - Poprad
+421 55 2850 636 - Košice

Pomáhame skvalitňovať život už od roku 1939.

Sme radi, že našou prácou pomáhame liečiť zrak a značne zlepšovať životy mnohých ľudí. Spokojní
a zdraví pacienti sú našou najväčšou odmenou. Každý pacient prichádza s vlastným príbehom
a predstavami, ktoré sa snažíme naplniť.

Alexander spokojný klient Na vašej klinike som sa podrobil zákroku na primárny glaukóm v operačnom tíme pod vedením MUDr. Eriky Vodrážkovej.
Iveta spokojná klientka Veľmi príjemné prostredie, milý personál a naozaj špičkový prístup. Veľká vďaka patrí pánovi doktorovi Veselému.
Magdaléna spokojná klientka Veľmi pekne ďakujem celému tímu košickej kliniky a najmä pánovi primárovi Kolesárovi.
Mirka Partlová herečka Keď som začala žmúriť, povedala som si, že je to asi tlakom. 🙂 Keď som prestala vidieť predmety, povedala som si, to je asi vekom.