Pohotovosť – Bratislava +421 901 787 808
Bratislava | Žilina +421 2 3211 4644

Laserová operácia očí – zákrok, ktorý zlepší život v každom veku

Poznáte to? Keď sa konečne rozhodneme spraviť niečo pre seba, vyhľadávame zdravé recepty, osvedčené metódy na chudnutie, riešime permanentku do najbližšej posilňovne alebo zvažujeme služby estetickej chirurgie. Existujú však aj metódy, ktoré nielen prospejú sebavedomiu, ale výrazne zlepšia celkovú kvalitu života. Čo sa skrýva za zákrokmi, ktoré doslova menia pohľad na svet?

Obľúbený pre mladých

Dynamika doby nás núti byť stále v obraze a v kontakte, preto trávime veľa času pred obrazovkami – či už ide o smartfón, tablet, počítač či televízor. Časté zaostrovanie na blízko si však vyberá svoju daň a čoraz viac ľudí už v mladom veku potrebuje dioptrie. „Dnes hovoríme doslova o epidémii krátkozrakosti,“ vraví očný chirurg MUDr. Jaroslav Kolesár z očnej kliniky VESELY v Košiciach.

Vo svete plnom možností si chce mladá generácia užívať každú chvíľu naplno. Pri cestovaní, zábave, športe či adrenalínových zážitkoch bývajú okuliare aj šošovky často na príťaž, laserové operácie očí sú preto medzi mladými čoraz populárnejšie.

K najmodernejším metódam patrí bezbolestný zákrok iLASIK. „Tento operačný postup je ako jediný certifikovaný vesmírnou agentúrou NASA, vďaka technickej dokonalosti spĺňa najprísnejšie bezpečnostné kritériá,“ vysvetľuje MUDr. Kolesár.

Cena operácie očí laserom od 600 €

Ak aj vy máte záujem o laserovú operáciu očí, odborníci očnej kliniky VESELY vám na základe svojich dlhoročných skúseností radi poradia. Kontaktujte nás.

Ide to aj po štyridsiatke

Mnohí si myslia, že zatiaľ čo v mladosti sa okuliarov ešte dokážu zbaviť, po štyridsiatke sú už na ne odkázaní kvôli nástupu tzv. stareckej slabozrakosti. Aj pre nich však má moderná oftalmológia riešenie.

„Po štyridsiatke sa už korekcia dioptrií nevykonáva zákrokom na rohovke, optimálne výsledky prináša tzv. refrakčná výmena šošovky. Pôvodná, ktorá s vekom starne a stráca pružnosť, sa nahradí novou, umelou šošovkou prvotriednej kvality. Vďaka špeciálne navrhnutému laserovému prístroju CATALYS je celý zákrok ešte šetrnejší a bezpečnejší,“ približuje MUDr. Pavol Veselý z bratislavskej kliniky VESELY.

Riešenie aj vo vyššom veku

Po päťdesiatke či šesťdesiatke sa už mnohí z nás stretnú aj s prvými príznakmi nepríjemného sivého zákalu. V seniorskom veku je výmena šošovky možnosťou, ako sa zbaviť nielen zákalu, ale aj okuliarov na blízko, do diaľky i na strednú vzdialenosť a získať opäť jasný pohľad na svet.

„Všetky tieto najmodernejšie zákroky sa vykonávajú v lokálnej anestézii, trvajú len niekoľko minút a sú úplne bezbolestné. Navyše, po 24 hodinách už môžete pokojne šoférovať, pracovať na počítači, ísť do kina či divadla. Celkovo sú operácie očí vykonávané špeciálnym femtosekundovým laserom považované za jedny z najkomfortnejších medicínskych zákrokov,“ dodáva MUDr. Veselý.

Chcete sa aj vy zbaviť okuliarov a užívať si každú chvíľu naplno? Zverte sa do rúk našich lekárov v očnej klinike s najdlhšou tradíciou v odbore. Kontaktujte nás.

Objednajte sa teraz!

VESELY | Očná Klinika – váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 | Bratislava, Žilina
+421 52 3211 351 | Poprad
+421 55 2850 636 | Košice