Pohotovosť – Bratislava +421 901 787 808
Bratislava | Žilina +421 2 3211 4644

Oči a beh

Pre mnohých nie je príjemnejší relax než beh. Ten neponúka uvoľnenie len pre dušu, ale aj pre telo. Oči nevynímajúc. Niekoľko štúdií dokázalo, že na to, aby oči správne fungovali, je vhodné dopriať im denne aspoň dve hodiny pobytu v exteriéri. Toto platí zvlášť pre tých, ktorí presedia takmer celý pracovný deň pri počítači alebo nad knihami. Dodržiavanie tejto zásady zabraňuje vzniku, resp. prehlbovaniu krátkozrakosti nielen u detí, ale aj u dospelých. Čo však v prípade, ak už krátkozraký som a rád behám?

Šport s okuliarmi

Najjednoduchšou pomôckou sú okuliare. Tí, ktorí okuliare nosia, vedia, že behať s nimi je veľmi náročné. Nielen preto, že neustále poskakujú na nose a človek cez ne viacej nevidí než vidí, ale aj preto, že sa často zarosia či v daždi zašpinia. Mnohí poznajú ten pocit, keď im kvapky stekali po sklíčkach a nevideli, kadiaľ bežia. Zastaviť v dobre rozbehnutom tempe sa predsa nikomu nechce.

Kontaktné šošovky

Jednou z možností, ako prejsť krátkozrakosti cez rozum, sú kontaktné šošovky. Sú skvelé, lebo slúžia celý deň, no manipulácia s nimi ráno a večer je vždy náročná. Taktiež je pravdou aj to, že občas akoby na oku plávali, teda ani s nimi nie je vždy dobre a ostro vidieť. Zdanlivo najkomplikovanejším a odvahu vyžadujúcim riešením sú laserové zákroky na odstránenie dioptrií.

Radosť zo športu je bez dioptrií väčšia

Vďaka dnešným technológiám sú tieto zákroky na odstránenie dioptrií veľmi šetrné, presné a bezbolestné. Dokonca pri zákrokoch FemtoLASIK alebo iLASIK, ktoré poskytujeme vo VESELY | Očná Klinika, je možné vrátiť sa do bežného života už v priebehu 12 hodín a k behaniu už o 24 hodín. Komfort a ostré videnie na každom kroku či metri a za každých podmienok predsa za ten kúsok odvahy stojí.

Objednajte sa teraz!

VESELY | Očná Klinika – váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 | Bratislava, Žilina
+421 52 3211 351 | Poprad
+421 55 2850 636 | Košice