Pohotovosť – Bratislava +421 901 787 808
Bratislava | Žilina +421 2 3211 4644

Očná klinika alebo očná ambulancia – kam sa vybrať s očným problémom?

Kam by mal zájsť pacient, ktorý hľadá starostlivosť o svoj zrak? Mal by navštíviť očnú ambulanciu? Alebo očnú kliniku? V tomto článku vám priblížime rozdiely, v čom sa starostlivosť o zrak v ambulancii a na klinike môže líšiť a ako si správne vybrať v konkrétnych situáciách pri riešení očného problému.

Očná klinika versus očná ambulancia

Očná ambulancia poskytuje štandardné očné vyšetrenia a liečbu. Často je súčasťou nemocnice alebo zdravotníckeho zariadenia. Na druhej strane, očná klinika je špecializovaným centrom, ktoré sa hĺbkovo zameriava na rôzne očné problémy a poskytuje komplexnejšie služby starostlivosti o zrak. Štandardne preto na klinike nájdete pokročilejšie technológie, čo umožňuje pacientom prístup k moderným špecializovaným liečebným metódam a postupom.

Rozsah a komplexnosť služieb

Starostlivosť o zrak v očnej ambulancii

Očná ambulancia sa zameriava na všeobecnú diagnostiku, bežné kontroly a krátkodobú liečbu. Obvykle zabezpečuje základné vyšetrenia, akými sú meranie dioptrií, kontrola očného pozadia, pozorovanie viacerých existujúcich ochorení ako sivý a zelený zákal a podobne. Návšteva očnej ambulancie je preto vhodná pri rutinných kontrolách či preventívnych vyšetreniach. Rovnako je to aj pri akútnych očných problémoch, akými sú náhle zhoršenie zraku, podráždenie, infekcie alebo drobné poranenia oka, pri ktorých dokáže poskytnúť rýchlu a účinnú starostlivosť. Ak potrebujete dioptrické okuliare alebo kontaktné šošovky, lekári očnej ambulancie vám spravia presné merania a dajú predpis aj bez potreby návštevy kliniky.

Oftalmologická starostlivosť očnej kliniky

Očná klinika zvyčajne poskytuje komplexnejšie a pokročilejšie služby pre pacientov v rôznych etapách života. Medzi nimi nájdete široké spektrum špecializovaných vyšetrení, chirurgických zákrokov, dlhodobejších terapií či rehabilitácií. Ak hľadáte služby estetickej chirurgie oka a viečok, taktiež ich nájdete na očnej klinike. Vo VESELY | Očná Klinika sa venujeme viacerým metódam korekcie dioptrických chýb, operáciám sivého zákalu, glaukómu, operáciám menej častých ochorení spojovky, sietnice, sklovca, rohovky alebo keratokonusu. Výhodou očnej kliniky je tiež očná pohotovosť, ktorú môžu pacienti využiť v situáciách, ktoré si vyžadujú okamžité riešenie.

Radi pomôžeme aj vám

Ak hľadáte očnú starostlivosť, sme tu pre vás. Vyplňte formulár a dohodnite si termín.

Vybavenie a technológie očnej ambulancie a očnej kliniky

Očná ambulancia je vybavená tak, aby mohla poskytovať základné očné vyšetrenia a starostlivosť. Očná klinika zas disponuje špecializovaným vybavením a modernými prístrojmi, ktoré umožňujú veľmi podrobné vyšetrenia a zložitejšie zákroky. V očnej klinike VESELY ide napríklad o technológiu laserovej korekcie dioptrií metódou iLASIK alebo prístroj CATALYS na liečbu sivého zákalu, ktorými disponujeme ako jediní na Slovensku. Kvalitné vybavenie zároveň vytvára vhodné predpoklady, aby sa očné kliniky aktívne zapájali do výskumu nových liečebných metód, ktoré môžu priniesť pacientom.

Ocna klinika, ocna ambulancia, ocna pohotovost VESELY

Na očnej klinike sa vyžaduje najvyššia odbornosť a skúsenosti

Lekári na očnej klinike majú bohaté skúsenosti v riešení rôznych druhov očných problémov. Niektoré očné kliniky sa tiež zameriavajú na liečbu konkrétnych očných ochorení. Ide napríklad o choroby sietnice, detské očné problémy a iné. V praxi to znamená, že práve na očnej klinike nájdete expertov s hlbšou znalosťou v konkrétnej oblasti riešenia oftalmologických problémov. Lekár v očnej ambulancii zas môže mať zo svojich skúseností všeobecnejší prehľad v rámci bežnej starostlivosti o zrak.

Starostlivosť o zrak v očnej ambulancii

Ak potrebujete konzultáciu s oftalmológom o bežných otázkach, akými sú starostlivosť o zrak, výber dioptrických okuliarov alebo očných kvapiek, očná ambulancia je ideálnym miestom. Ambulancie sa zameriavajú na rýchlejšie typy vyšetrení, čo môže obmedziť priestor pre hlbšiu diskusiu. Podrobná analýza konkrétnych problémov so zrakom je doménou očných kliník, na ktorých sa špecialisti detailne venujú celej škále očných ochorení. V našich zariadeniach si zakladáme na individuálnom a ľudskom prístupe, aby sme svojim pacientom vytvorili dostatočný priestor na dôkladnú konzultáciu o všetkých ich potrebách v starostlivosti o zrak a ponúkli im najlepšie možné riešenie ich problému.

Radi pomôžeme aj vám

Ak hľadáte očnú starostlivosť, sme tu pre vás. Vyplňte formulár a dohodnite si termín.

Rýchlosť vyšetrení a čakacie doby na očnej klinike/v ambulancii

Vyšetrenia na klinike môžu trvať dlhšie práve pre ich komplexnosť a detailnosť. V ambulanciách zvyknú byť očné vyšetrenia rýchlejšie, čo je výhodou pri bežných a jednoduchších záležitostiach. Očné ambulancie môžu mať dlhšie čakacie doby, pretože sú súčasťou verejného zdravotníctva a vykonávajú aj veľké množstvo rutinných kontrol.

Na očnú kliniku sa väčšinou objednávate vopred, vyšetrenie s ohľadom na individuálnu závažnosť prípadu môže trvať dlhšie. Dôkladné zmapovanie problému je dôležitým podkladom, podľa ktorého lekár stanoví liečebný plán presne na mieru pre pacienta. V mnohých prípadoch môžu byť čakacie doby na vyšetrenie kratšie.

Ocna klinika, ocna ambulancia, ocna pohotovost VESELY

Ceny očných vyšetrení a operácie očí

Očné ambulancie poskytujú základnú starostlivosť o zrak. Sú dostupné z verejného zdravotného poistenia a cenovo prístupné pre širokú verejnosť v rozsahu bežnej starostlivosti o zrak.

Ako už bolo spomenuté, očná klinka poskytuje vysokošpecializovanú očnú starostlivosť a liečbu oka. Preto cena za očné vyšetrenia na očných klinikách súvisí s rozsahom poskytnutých služieb a použitých technológií. Na našich klinikách spolupracujeme so všetkými zdravotnými poisťovňami, aby boli ceny očných operácií čo najdostupnejšie. Vieme, že zlepšenie zraku dokáže podstatne zvýšiť kvalitu života pacienta. Svojim klientom ponúkame možnosť financovania operačných zákrokov aj vo forme splátok. Vo VESELY | Očná Klinika sa dlhodobo snažíme všetkým pacientom vychádzať v ústrety, aby bola špičková zdravotná starostlivosť dostupná naozaj pre každého.

Očné kliniky aj očné ambulancie majú nenahraditeľné miesto v rámci starostlivosti o zrak. Náš skúsený tím oftalmológov to môže len potvrdiť, keďže už roky prevádzkujeme očné kliniky a ambulancie v troch slovenských mestách – v Bratislave, Poprade a v Košiciach a tiež očnú pohotovosť v Bratislave. Nech už sa rozhodnete pre návštevu kliniky, ambulancie alebo využijete služby očnej pohotovosti, radi vám pomôžeme na ceste k lepšiemu zraku.

Objednajte sa teraz!

VESELY | Očná Klinika – váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 | Bratislava, Žilina
+421 52 3211 351 | Poprad
+421 55 2850 636 | Košice