Pohotovosť – Bratislava +421 901 787 808
Bratislava | Žilina +421 2 3211 4644

Operácia
ďalekozrakosti

Zažite slobodu bez okuliarov
a kontaktných šošoviek

Informácie
Typy operácií
Laserové metódy
Priebeh
Cena
FAQ

Operácia ďalekozrakosti

Bez ťažkostí vidíte predmety v diaľke, ale robí vám problém prečítať text v novinách alebo na displeji telefónu? Trápia vás okrem toho začervenané oči, problémy so zaostrovaním, pobolievanie hlavy či potreba žmúriť? Pravdepodobne trpíte ďalekozrakosťou. Vo VESELY | Očná Klinika vám vieme poskytnúť rýchlu a bezbolestnú liečbu vašej ďalekozrakosti. Trvalé a bezbolestné riešenie problémov s ďalekozrakosťou je na dosah!

Operacia dalekozrakosti

Prečo vidíte zle na blízko?

Zdravé oko dokáže zobrazovať obrazy na sietnici ostro a jasne. Lúče z pozorovaného predmetu sa pri vniknutí do oka cez rohovku a šošovku viackrát lámu a koncentrujú sa presne v ohnisku najostrejšieho videnia v strede sietnice.

Ďalekozraké oko je kratšie než by malo byť. Lúče z pozorovaného predmetu sa koncentrujú až za sietnicou – za bodom najostrejšieho videnia a vytvárajú tak neostrý obraz. Ďalekozrakí ľudia nevidia dobre na blízko, a preto od pozorovaných predmetov odstupujú alebo si ich odťahujú ďalej od očí.

Operačné metódy na odstránenie ďalekozrakosti

Ďalekozrakosť, rovnako ako i krátkozrakosť možno korigovať dioptrickými okuliarmi. V dnešnej dobe sa jej však viete zbaviť definitívne – rýchlou, bezpečnou a najmä bezbolestnou operáciou vykonávanou v lokálnej anestézii. Bezbolestná laserová korekcia alebo chirurgická implantácia šošoviek predstavujú trvalú liečbu vašej ďalekozrakosti a prinavrátia vám znovu ostrý a jasný pohľad aj na blízko.

Výber najvhodnejšej a najbezpečnejšej operačnej metódy presne pre vás závisí od výsledkov detailného predoperačného vyšetrenia a vašej individuálnej anamnézy. Po každom z týchto zákrokov ihneď vidíte ostro bez nutnosti ďalšej korekcie a už do 24 hodín po zákroku sa dokážete vrátiť do každodenného života.

Ak aj vy máte záujem o odstránenie dioptrií, odborníci našej očnej kliniky vám na základe svojich dlhoročných skúseností ochotne poskytnú svoje rady. Kontaktujte nás.

Typy operácií ďalekozrakosti

A

Laserová operácia ďalekozrakosti

Vďaka refrakčnej laserovej chirurgii sa dnes dá ďalekozrakosť jednoducho, rýchlo a zväčša bezbolestne liečiť. Cieľom laserových zákrokov iLASIK či FemtoLASIK je pomocou najmodernejších prístrojov zmeniť zakrivenie rohovky, vďaka čomu budete vidieť blízke predmety a písaný text opäť jasne a ostro. Pomocou precízneho laseru riadeného počítačom zmení rohovkové tkanivo svoju formu v rozsahu tisíciny milimetra a zmení sa tak jej pôvodné nesprávne zakrivenie.

B

Chirurgický zákrok PRELEX a FemtoPRELEX

Bezbolestne, rýchlo a natrvalo vás ďalekozrakosti dokáže zbaviť aj chirurgický zákrok PRELEX a FemtoPRELEX, pri ktorom sa do oka implantuje umelá vnútroočná šošovka. Celkovú výmenu šošovky odporúčame pacientom nad približne 45 rokov, ktorých okrem stareckej slabozrakosti (presbyopia) trápi aj krátkozrakosť. Pri tomto zákroku sa vlastná šošovka odstráni a vymení za novú multifokálnu šošovku. Okuliare na čítanie ani do diaľky tak vďaka novej prémiovej šošovke už nebudete potrebovať.

C

Výmena šošovky pre starších nad 45 rokov

Celkovú výmenu šošovky odporúčame pacientom nad približne 45 rokov, ktorých okrem stareckej slabozrakosti (presbyopia) trápi aj krátkozrakosť. Pri tomto zákroku sa vlastná šošovka odstráni a vymení za novú multifokálnu šošovku. Okuliare na čítanie ani do diaľky tak vďaka novej prémiovej šošovke už nebudete potrebovať.

D

Implantácia fakickej šošovky

Pri implantácii šošovky sa k vašej prirodzenej šošovke jednoducho vloží nová umelá šošovka. Obe šošovky ostanú natrvalo vložené v oku. V takomto prípade hovoríme o implantácii fakických šošoviek. Aj tento zákrok je úplne bezbolestný a rýchly. Implantáciu fakických šošoviek volíme u pacientov, ktorých trápi vysoká dioptrická chyba.

Ktorý zákrok je vhodný pre vás?

iLASIK / FemtoLASIK
Krátkozrakosť:
do cca +4 dioptrií

Astigmatizmus:
do cca 5 dioptrií
Viac o zákroku
LASEK / PRK
Krátkozrakosť:
do cca +4 dioptrií

Astigmatizmus:
do cca 3 dioptrií
Viac o zákroku
Fakické šošovky
Krátkozrakosť:
< cca +10 dioptrií

Astigmatizmus:
do cca 6 dioptrií
Viac o zákroku
PRELEX / FemtoPRELEX
Krátkozrakosť:
bez limitu

Astigmatizmus:
do cca 12 dioptrií
Viac o zákroku

Ako bude vaša operácia ďalekozrakosti prebiehať?

114 dní pred vyšetrením

Chceli by sme vás dôrazne upozorniť, že minimálne dva týždne pred vyšetrením v laserovom centre našej očnej kliniky nesmiete nosiť kontaktné šošovky, aby nedošlo k skresleniu veľmi detailných a precíznych meraní, ktoré sú kľúčové pre úspešný výsledok zákroku.

2Vstupné vyšetrenie

Na úvod podstúpite komplexné vstupné vyšetrenie, ktorého cieľom je získať čo najviac údajov a informácií nielen o vašich očiach, ale aj o vašom životnom štýle, zvykoch, záľubách, potrebách a predstavách o výsledku zákroku. Na základe zhromaždených výsledkov vám naši špecialisti odporučia najvhodnejšie a najbezpečnejšie riešenie vašej ďalekozrakosti a ďalší postup.

Vyšetrenie trvá približne dve hodiny a jeho súčasťou je skúška zrakovej ostrosti, meranie výšky vnútroočného tlaku a kontrola predného segmentu oka (rohovka, dúhovka, šošovka) a očného pozadia. Zároveň absolvujete aj niekoľko špecializovaných vyšetrení, ktoré nám pomôžu určiť presnú výšku vašej dioptrickej chyby.

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte ich našim špecialistom položiť. Ochotne vám všetko vysvetlia, aby ste boli čo najviac informovaní a operáciu podstúpili s dobrým pocitom. Váš pocit bezpečia a dôvera sú pre nás dôležité.

3Opatrenia po vyšetrení

Rozkvapkanie a rozšírenie zreničiek spôsobuje dočasné zhoršené videnie na blízko a neschopnosť zaostriť. Preto pacientom neodporúčame približne 3 – 4 hodiny po vyšetrení šoférovať. Trvanie pôsobenia očných kvapiek je u každého individuálne.

Prečo predoperačné vyšetrenie neprebieha v deň operácie?

V záujme vašej bezpečnosti to odmietame. Pokiaľ má byť zákrok vykonaný precízne, bezpečne, kvalitne a so želanými výsledkami, je z medicínskeho, fyziognomického aj morálneho hľadiska nekorektné snažiť sa ušetriť čas a veci urýchliť.

Pri vstupných vyšetreniach je nevyhnutné kvapkami rozšíriť zrenice, aby lekár mohol dôkladne vyšetriť aj očné pozadie. Oko sa však po rozkvapkaní ocitne v neprirodzenom stave, ktorý môže trvať až niekoľko hodín, kým sa znovu vráti do svojho pôvodného, prirodzene zúženého stavu. Laserový zákrok na oku je možné vykonať len vtedy, keď sa zrenica oka nachádza v prirodzenom, zmenšenom stave, inak zákrok nebude mať želaný stopercentný výsledok.

Záleží nám na tom, aby sme operačnými zákrokmi u všetkých našich pacientov dosiahli vždy najlepší možný výsledok. Preto považujeme za bezpodmienečne nevyhnutné, aby ste našu kliniku navštívili viac než len raz.

4Operácia ďalekozrakosti

Pri laserových operáciach operujeme v jeden deň obe oči. Pri zákrokoch PRELEX, FemtoPRELEX alebo implantácii fakických šošoviek sa najskôr operuje jedno oko a o týždeň neskôr druhé. V deň operácie sa klient zdrží na našej očnej klinike približne dve hodiny. Počas tohto pobytu vám budú najskôr vykonané ešte raz všetky základné očné vyšetrenia a vylúčime akékoľvek akútne očné ochorenia. Ak sú všetky výsledky ideálne, pripravíme vás na zákrok. Priebeh operácie ďalekozrakosti sa mení podľa konkrétnej operačnej metódy.

5Po operacií sme tu pre vás nonstop

Približne 20 minút po operácii môžete našu očnú kliniku opustiť v sprievode blízkej osoby. Odporúčame vám po zvyšok dňa dodržiavať pokojový režim a oddychovať.

Každému pacientovi dávame SOS kontakt na niektorého z našich očných chirurgov, ktorí sú k dispozícii na bezprostrednú telefonickú konzultáciu pre prípad otázok alebo pochybností.

6Kontrolné vyšetrenie po zákroku

Po všetkých refrakčných očných operáciách je potrebné podstúpiť kontrolné vyšetrenie, ktoré absolvujete na druhý deň po zákroku. Termíny ďalších pooperačných kontrol vám určí váš ošetrujúci lekár individuálne podľa štádia ochorenia a liečby.

7Pooperačná liečba a zotavovanie

Pooperačná liečba nie je náročná. Pozostáva z toho, že si do očí pravidelne aplikujete špeciálne pooperačné kvapky. Dobu užívania kvapiek vám určí váš ošetrujúci lekár.

Obmedzenia po zákroku závisia od toho, aký zákrok ste absolvovali. Tieto obmedzenia a ich dĺžka sa môžu individuálne meniť v závislosti od odporúčania a pokynov vášho ošetrujúceho lekára. Konkrétnu pooperačnú starostlivosť a obmedzenia si môžete prečítať v sekcii laserové operácie očí a operácia šošovky.

Objednajte sa teraz!

VESELY | Očná Klinika – váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 | Bratislava, Žilina
+421 52 3211 351 | Poprad
+421 55 2850 636 | Košice

Pomáhame skvalitňovať život už od roku 1939.

Sme radi, že našou prácou pomáhame liečiť zrak a značne zlepšovať životy mnohých ľudí. Spokojní
a zdraví pacienti sú našou najväčšou odmenou. Každý pacient prichádza s vlastným príbehom
a predstavami, ktoré sa snažíme naplniť.

Veronika Rajek modelka, influencerka Oči sú bránou do duše. Keď však potrebujete operáciu na korekciu zraku, musíte veriť svojmu lekárovi a nahliadnuť do jeho... Čítať viacduše cez jeho vedomosti, zručnosti a odborné znalosti. Očná klinika VESELY, ďakujem za opäť skvelý zrak. #iLASIK
Alexander spokojný klient Na vašej klinike som sa podrobil zákroku na primárny glaukóm v operačnom tíme pod vedením MUDr. Eriky Vodrážkovej. Rád... Čítať viackonštatujem, že aj druhú moju návštevu u vás môžem hodnotiť vysoko pozitívne. Stretol som sa s úplnou ochotou personálu na recepcii, v prostredí kliniky som sa cítil plne komfortne, vstupné vyšetrenie prebehlo v dobrej atmosfére milých sestričiek. Samotný zákrok hodnotím vysoko profesionálne zo strany celého operačného tímu, prostredie na sále bolo perfektné a oceňujem celkový dobrý pocit počas celého pobytu u vás. Veľké poďakovanie z mojej strany patrí MUDr. Vodrážkovej za operačný výkon. Pevne dúfam, že môj problém bol vyriešený aj pre budúce obdobie. Poďakovanie patrí aj vedeniu kliniky, fandím vám všetkým, udržujte si aj naďalej vysoký štandard a dobré meno kliniky k spokojnosti klientov.
Iveta spokojná klientka Veľmi príjemné prostredie, milý personál a naozaj špičkový prístup. Veľká vďaka patrí pánovi doktorovi Veselému. Na klinike... Čítať viac som absolvovala operáciu PRELEX, vďaka ktorej už konečne nepotrebujem žiadne okuliare. 🙂 Ďakujem.
Magdaléna spokojná klientka Veľmi pekne ďakujem celému tímu košickej kliniky a najmä pánovi primárovi Kolesárovi. Veľmi odborný, ľudský, ústretový... Čítať viacprístup všetkých zamestnancov. Operácia sivého zákalu pánom primárom bola dokonalá. Vrelo odporúčam. Ešte raz veľké ďakujem za prinavrátenie zraku.