Operácia extrémnych
dioptrických chýb

Ostrý zrak bez okuliarov aj pri extrémne vysokých dioptriách

Informácie
Fakické šošovky
Aj po 45-ke!
Priebeh
Cena

Bez okuliarov aj pri extrémne vysokých dioptriách

Splňte si svoj sen o živote bez okuliarov či kontaktných šošoviek! Vďaka implantácii inovatívnych fakických šošoviek dokážeme zbaviť vysokých a veľmi vysokých dioptrických chýb aj pacientov, ktorí sa dosiaľ kvôli výške svojej dioptrickej chyby nemohli zbaviť okuliarov.

Pre pacientov s extrémne vysokou krátkozrakosťou väčšinou nie je laserová operácia očí tým najvhodnejším a najbezpečnejším riešením, vďaka ktorému by sa zbavili svojich nežiaducich dioptrií. Práve pri extrémnych dioptrických chybách odporúčame našim pacientom rýchly a bezbolestný zákrok, takzvanú implantáciu fakických šošoviek.

Trvalé riešenie problému
Bezbolestný zákrok
Spokojnosť pacientov
Vhodné aj po 45-ke!

Čo je fakická šošovka?

Fakická šošovka je implantát z mäkkého a poddajného materiálu, ktorý sa vkladá do oka cez veľmi malý rez (asi 2,5 mm). Existujú rôzne druhy umelých fakických šošoviek. Vieme, že výber implantátu je pre celkový dlhodobý výsledok a vašu spokojnosť veľmi dôležitý, preto si na výbere tej správnej šošovky dávame záležať. Výber sa vždy snažíme prispôsobiť vášmu veku, individuálnemu nálezu a požiadavkám. Na našej klinike používame zadnokomorové fakické šošovky ICL Visian od STAAR Surgical.

Implantacia fakickej sosovky - vysoke a extremne dioptrie

Zadnokomorová fakická šošovka

Šošovka ICL (Implantable Contact Lens) je takzvaná zadnokomorová kontaktná šošovka, ktorá sa vkladá medzi dúhovku a vlastnú šošovku do zadného segmentu oka. Funguje ako dodatočná šošovka a umožňuje tak opäť ostrý a jasný pohľad na svet. Celý postup by sa dal opísať ako vloženie okuliarov či kontaktných šošoviek do oka, s tým rozdielom, že pôsobia zvnútra vášho oka a večer si ich nemusíte skladať, ani z oka vyberať. Celý výkon je bezbolestný a netrvá dlhšie ako pätnásť minút. Naši špecialisti na VESELY | Očná klinika majú s implantáciami fakických vnútroočných šošoviek bohaté a dlhoročné skúsenosti.

Splňte si svoj sen o živote bez okuliarov
či kontaktných šošoviek.

Bez okuliarov do diaľky či na čítanie aj po 45-ke!

?

Trápi vás aj starecká slabozrakosť?

Šošovkové fakické implantáty korigujú vysokú dioptrickú chybu. V kombinácii so stareckou slabozrakosťou (presbyopia), ktorá nastupuje po prekročení približne 45. roku života a vyžaduje si okuliare na čítanie, však odporúčame našim pacientom iné riešenie. Tým najvhodnejším je v prípade extrémnej krátkozrakosti aj prítomnosti ďalekozrakosti výmena vlastnej šošovky za novú umelú multifokálnu šošovku zákrokmi PRELEX alebo FemtoPRELEX.

?

Trápi vás aj sivý zákal?

S pribúdajúcim vekom postupne nastupuje k extrémnej dioptrickej chybe aj sivý zákal. V takomto prípade odporúčame pacientom s extrémnou dioptrickou chybou a sivým zákalom operáciu sivého zákalu s implantáciou takzvaných multifokálnych šošoviek. Tie ich zbavia dioptrických okuliarov aj sivého zákalu. Operáciu sivého zákalu vykonávame aj najmodernejšou laserovou metódou.

Fakické šošovky vs. Laserová operácia iLASIK
iLASIK je v súčasnosti svetovo najpopulárnejším laserovým zákrokom. Je spomedzi všetkých laserových zákrokov najbezpečnejší a najpresnejší. Nie každý pacient je však vhodný kandidát na laserový zákrok iLASIK. Možné dôvody, prečo našim pacientom neodporúčame podstúpiť laserový zákrok, sú príliš vysoká krátkozrakosť, ďalekozrakosť alebo astigmatizmus, príliš tenká alebo nepravidelne zakrivená rohovka, iné očné ochorenie ako keratokonus alebo syndróm suchého oka. Pacientom, ktorí nie sú vhodní na laserový zákrok, môžu pomôcť práve fakické šošovky.

Ako bude prebiehať vaša operácia?

1Vstupné vyšetrenie

Na úvod podstúpite komplexné vstupné vyšetrenie, ktorého cieľom je získať čo najviac údajov a informácií nielen o vašich očiach, ale aj o vašom životnom štýle, zvykoch, záľubách, potrebách a predstavách o výsledku zákroku.

Samotné vyšetrenie trvá približne dve hodiny a jeho súčasťou je kontrola zrakovej ostrosti, meranie výšky vnútroočného tlaku a kontrola očného pozadia. Zároveň absolvujete aj niekoľko špecializovaných vyšetrení. Vďaka týmto meraniam naši lekári určia, aký liečebný postup je najbezpečnejší na odstránenie vášho očného ochorenia.

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte ich našim špecialistom položiť. Ochotne vám všetko vysvetlia, aby ste boli čo najviac informovaní a operáciu podstupovali s dobrým pocitom. Váš pocit bezpečia a dôvera sú pre nás dôležité.

214 dní pred zákrokom

Chceli by sme vás dôrazne upozorniť, že minimálne dva týždne pred predoperačným vyšetrením na našej očnej klinike nesmiete nosiť kontaktné šošovky, aby nedošlo k skresleniu veľmi detailných a precíznych meraní, ktoré sú kľúčové pre úspešný výsledok zákroku. Kontaktné šošovky môžu zmeniť tvar vašej rohovky a skresliť tak veľmi detailné vyšetrenia pred zákrokom.

3Operácia vysokých dioptrií

Samotný operačný výkon pre odstránennie vysokých dioptrii s implantáciou fakickej šošovky trvá zvyčajne menej než 15 minút. Vykonáva sa v lokálnej anestézii pri vašom plnom vedomí, takže nebudete pociťovať žiadnu bolesť.

Pri zákroku implantácie fakických šošoviek sa najskôr operuje jedno oko a na druhý deň alebo o pár dní neskôr druhé. V deň operácie sa na našej klinike zdržíte približne dve hodiny. V rámci tohto času najprv ešte raz absolvujete všetky základné očné vyšetrenia, aby sme pred samotným zákrokom vylúčili akékoľvek akútne očné ochorenia alebo zmeny. Ak sú všetky výsledky ideálne, pripravíme vás na zákrok.

4Odpočinok po zákroku

Väčšina pacientov pociťuje zlepšené videnie hneď po zákroku, videnie však môže byť mierne rozmazané a zahmlené so zvýšenou svetloplachosťou. V niektorých prípadoch môže stabilizácia videnia trvať 2 – 4 týždne, väčšinou však trvá 1 – 7 dní.

Po zvyšok dňa po zákroku vám odporúčame dodržiavať pokojový režim a oddychovať.

Po zákroku by ste sa mali vyvarovať pretieraniu očí alebo tlačeniu si na oči. Počas doby hojenia vám neodporúčame dvíhať a nosiť ťažké predmety (nad 3 kg) ani sa prudko predkláňať či nadmerne zapierať alebo namáhať. Zároveň našim pacientom odporúčame vyhýbať sa kúpaniu v mori, bazéne alebo iných vodných nádržiach počas nasledujúcich 2 týždňov.

5Nonstop S.O.S. kontakt

Po zákroku dostanete od nás S.O.S. kontakt na niektorého z našich očných chirurgov, ktorý vám bude k dispozícii na telefonickú konzultáciu v prípade otázok či pochybností.

6Kontrolné vyšetrenia po zákroku

Po všetkých refrakčných operáciách je potrebné podstúpiť kontrolné vyšetrenie, ktoré absolvujete na druhý deň po zákroku.

Objednajte sa teraz!

VESELY | Očná Klinika – váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 - Bratislava
+421 52 3211 351 - Poprad
+421 55 2850 636 - Košice

Pomáhame skvalitňovať život už od roku 1939.

Sme radi, že našou prácou pomáhame liečiť zrak a značne zlepšovať životy mnohých ľudí. Spokojní
a zdraví pacienti sú našou najväčšou odmenou. Každý pacient prichádza s vlastným príbehom
a predstavami, ktoré sa snažíme naplniť.

Veronika Rajek modelka, influencerka Oči sú bránou do duše. Keď však potrebujete operáciu na korekciu zraku, musíte veriť svojmu lekárovi a nahliadnuť do jeho... Čítať viacduše cez jeho vedomosti, zručnosti a odborné znalosti. Očná klinika VESELY, ďakujem za opäť skvelý zrak. #iLASIK
Alexander spokojný klient Na vašej klinike som sa podrobil zákroku na primárny glaukóm v operačnom tíme pod vedením MUDr. Eriky Vodrážkovej. Rád... Čítať viackonštatujem, že aj druhú moju návštevu u vás môžem hodnotiť vysoko pozitívne. Stretol som sa s úplnou ochotou personálu na recepcii, v prostredí kliniky som sa cítil plne komfortne, vstupné vyšetrenie prebehlo v dobrej atmosfére milých sestričiek. Samotný zákrok hodnotím vysoko profesionálne zo strany celého operačného tímu, prostredie na sále bolo perfektné a oceňujem celkový dobrý pocit počas celého pobytu u vás. Veľké poďakovanie z mojej strany patrí MUDr. Vodrážkovej za operačný výkon. Pevne dúfam, že môj problém bol vyriešený aj pre budúce obdobie. Poďakovanie patrí aj vedeniu kliniky, fandím vám všetkým, udržujte si aj naďalej vysoký štandard a dobré meno kliniky k spokojnosti klientov.
Iveta spokojná klientka Veľmi príjemné prostredie, milý personál a naozaj špičkový prístup. Veľká vďaka patrí pánovi doktorovi Veselému. Na klinike... Čítať viac som absolvovala operáciu PRELEX, vďaka ktorej už konečne nepotrebujem žiadne okuliare. 🙂 Ďakujem.
Magdaléna spokojná klientka Veľmi pekne ďakujem celému tímu košickej kliniky a najmä pánovi primárovi Kolesárovi. Veľmi odborný, ľudský, ústretový... Čítať viacprístup všetkých zamestnancov. Operácia sivého zákalu pánom primárom bola dokonalá. Vrelo odporúčam. Ešte raz veľké ďakujem za prinavrátenie zraku.