Pohotovosť – Bratislava +421 901 787 808
Bratislava | Žilina +421 2 3211 4644

PRELEX a FemtoPRELEX

Zrak vo vysokom rozlíšení
aj po štyridsiatke.

Informácie
Výhody
Priebeh
Je pre mňa vhodný?

Zbavte sa okuliarov do diaľky aj na čítanie aj po štyridsiatke!

Oči prirodzene starnú, slabnú a zrak prirodzene stráca ostrosť do diaľky aj na blízko. Hoci sa tomu hovorí starecká slabozrakosť, tieto ťažkosti sa často prejavujú aj u ľudí v najlepších rokoch, neraz už u štyridsiatnikov a skôr či neskôr dobehnú každého z nás. Kedysi boli jediným riešením okuliare s multifokálnymi sklami alebo dvoje okuliare. Dnes existuje rýchla, bezpečná a bezbolestná metóda, ako sa zbaviť okuliarov do diaľky aj na čítanie a mať lepší zrak než za mlada – a to refrakčná výmena šošovky pomocou zákrokov PRELEX a FemtoPRELEX.

Čo je refrakčná výmena šošovky?

Cieľom refrakčnej výmeny šošovky je vrátiť pacientom dokonalú zrakovú ostrosť do diaľky aj na blízko. To je možné dosiahnuť implantáciou tzv. multifokálnej šošovky. Tento zákrok je identický s operáciou sivého zákalu a patrí k najbezpečnejším a najčastejšie vykonávaným operačným zákrokom na ľudskom tele. Pri refrakčnej výmene šošovky sa nahrádza disfunkčná, nepružná šošovka novou, umelou šošovkou, vďaka ktorej sa odstráni zraková chyba.

Ostré videnie na všetky tri vzdialenosti!

Ostré videnie na všetky tri vzdialenosti
Manuálna práca na oku zredukovaná na minimum


Prispôsobenie individuálnym potrebám
Minimálna pravdepodobnosť vzniku komplikácií

Priebeh výmeny refrakčnej šošovky

Refrakčnú výmenu šošovky vykonávame zákrokmi PRELEX alebo FemtoPRELEX (skratka pre Presbyopic Lens Exchange).

Samotný zákrok je možné vykonať dvomi rôznymi spôsobmi: pomocou klasickej fakoemulzifikácie (PRELEX) alebo pomocou laserového prístroja (FemtoPRELEX). Pri zákroku PRELEX vykonáva celý postup od prvého až po posledný krok operatér. Pri zákroku FemtoPRELEX nahradí prácu operatéra na približne 50 až 60 % tzv. femtosekundový laser CATALYS.

Implantáty

Všetky implantáty, ktoré na našej klinike používame, sú vyrobené z mäkkého hydrofóbneho akrylátu. Sú skladateľné, čo umožňuje ich implantáciu cez minimálne rezy. Najmodernejší dizajn a materiál umelých vnútroočných šošoviek zabezpečuje najlepšiu zrakovú ostrosť a znižuje riziko vzniku druhotného sivého zákalu. Z tohto dôvodu je výber implantátu veľmi dôležitý pre celkový dlhodobý výsledok a vašu spokojnosť. Ponúkame vám implantáty len od najkvalitnejších výrobcov, ktorí tvoria svetovú špičku nielen v produkcii a kvalite, ale aj vo vývoji vnútroočných implantátov.

Multifokálne šošovky

Multifokálne šošovky môžu naraz korigovať krátkozrakosť aj ďalekozrakosť. Poskytujú tak ostrý pohľad na blízko, do diaľky aj na strednú vzdialenosť. Popri prvotriednej zrakovej ostrosti vám tieto inovatívne šošovky poskytnú aj výrazné zredukovanie oslepujúcich efektov a minimálnu stratu kontrastu vo všetkých troch vzdialenostiach.

Torické šošovky

Implantácia torických šošoviek dokáže dokonca kompenzovať aj zlé zakrivenie rohovky (astigmatizmus). Na našej očnej klinike vieme poskytnúť aj implantáciu kombinovaných, takzvaných multifokálnych torických šošoviek, ktoré vás zbavia dioptrií aj cylindrov a doprajú vám život vo vysokom rozlíšení aj po 45. roku života.

Objednajte sa teraz!

VESELY | Očná Klinika – váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 | Bratislava, Žilina
+421 52 3211 351 | Poprad
+421 55 2850 636 | Košice