Pohotovosť – Bratislava +421 901 787 808
Bratislava | Žilina +421 2 3211 4644

Predoperačné
vyšetrenie očí

Predoperačné vyšetrenie očí

Každé ľudské oko je jedinečné. Preto je pred každým operačným zákrokom nevyhnutné absolvovať komplexné a podrobné predoperačné vyšetrenie.

Cieľom dôkladného a precízneho predoperačného vyšetrenia je získať detailné a relevantné informácie o vašich očiach, čo je prvý dôležitý krok na vašej ceste k zdravému zraku, ktorý vás čaká po úspešnej očnej operácii na niektorom z našich pracovísk. Záleží nám na perfektných výsledkoch a vašej spokojnosti, preto vyšetreniu vašich očí venujeme maximálnu pozornosť a čas.

Maximálna precíznosť

Individuálny prístup

Najmodernejšie technológie

Prísne vstupné kritériá

Priebeh predoperačného vyšetrenia očí

Predoperačné vyšetrenie pozostáva z dvoch častí:

  • Základné očné vyšetrenie a konzultácia s lekárom
  • Špecializované očné vyšetrenia, určenie diagnózy a výber najbezpečnejšej operačnej metódy

Základné očné vyšetrenie a konzultácia

Predoperačné vyšetrenie trvá približne dve hodiny. Po úvodnej registrácii na recepcii našej kliniky vám pomocou najmodernejších vyšetrovacích prístrojov vykonáme základné očné merania – test zrakovej ostrosti, meranie vnútroočného tlaku a vyšetrenie predného segmentu oka (rohovka, dúhovka, šošovka).

Ku každému pacientovi pristupujeme individuálne, preto sa potrebujeme zoznámiť nielen so zdravotným stavom vašich očí, ale aj s vašim životným štýlom, zvykmi, záľubami, potrebami, požiadavkami a predstavami o výsledku zákroku. Preto nasleduje osobný rozhovor s lekárom. Na základe výsledkov základných vyšetrení a konzultácie vám navrhneme ďalší postup špecializovaných vyšetrení.

Rozkvapkanie očí a výber operačnej metódy

V druhej fáze predoperačných vyšetrení sa venujeme detailnému vyšetreniu vašich očí, aby sme našli a identifikovali všetky, aj tie najnepatrnejšie očné defekty alebo ochorenia. Je pritom potrebné, aby sme vám pomocou špeciálnych kvapiek rozšírili zreničky. Na základe týchto meraní pomocou najmodernejších prístrojov dokážeme finálne určiť, ktorý zákrok je vo vašom prípade najvhodnejšou a najbezpečnejšou voľbou na odstránenie ochorenia alebo dioptrickej chyby. Následne s vami konzultujeme rôzne možnosti a odporučíme vám konkrétnu operačnú metódu, ktorá je šitá na mieru vášmu zdravotnému stavu a individuálnym potrebám.

V prípade zákrokov PRELEX, FemtoPRELEX a operácia sivého zákalu vyberáme v tejto fáze na základe výsledkov predoperačných vyšetrení najvhodnejšie šošovky vzhľadom na individuálne potreby vašich očí a objednávame výrobu týchto implantátov.

V prípade laserových operácií alebo iných zákrokov vyberáme spolu s vami počas rozhovoru konkrétnu operačnú metódu.

V rámci predoperačného vyšetrenia vás dôkladne oboznámime so všetkými podstatnými informáciami, ktoré sa týkajú zákroku – s jeho cenou, priebehom, predprípravou, pooperačnou starostlivosťou atď. Všetky informácie vám poskytneme aj v písomnej podobe. Ak budete mať dodatočné otázky, neváhajte sa opýtať našich špecialistov. Ochotne vám všetko vysvetlia, aby ste boli čo najviac informovaní a operáciu podstúpili s dobrým pocitom. Váš pocit bezpečia a dôvera sú pre nás dôležité.

UPOZORNENIE: Chceli by sme vás dôrazne upozorniť, že minimálne dva týždne pred predoperačným vyšetrením, ktoré predchádza laserovému zákroku, nesmiete nosiť kontaktné šošovky, aby nedošlo k skresleniu veľmi detailných a precíznych meraní, ktoré sú kľúčové pre úspešný výsledok zákroku.

predoperacne vysetrenie oci Vesely ocna klinika

Opatrenia po predoperačnom vyšetrení

Rozkvapkanie a rozšírenie zreničiek spôsobuje dočasne zhoršené videnie na blízko a neschopnosť zaostriť. Preto pacientom neodporúčame približne 3 – 4 hodiny po vyšetrení šoférovať. Trvanie pôsobenia očných kvapiek je u každého individuálne.

Prečo predoperačné vyšetrenie neprebieha v deň operácie?

Pacienti sa nás často pýtajú, či je možné, aby podstúpili predoperačné vyšetrenia v ten istý deň ako samotný zákrok. V záujme vašej bezpečnosti to však kategoricky odmietame. Pokiaľ má byť operačný zákrok vykonaný precízne, bezpečne, kvalitne a so želanými výsledkami, je z medicínskeho, fyziognomického aj morálneho hľadiska nekorektné snažiť sa ušetriť čas a veci urýchliť. Pri vstupných vyšetreniach je nevyhnutné kvapkami rozšíriť zrenice, aby mohol lekár dôkladne vyšetriť aj očné pozadie. Oko sa však po rozkvapkaní ocitne v neprirodzenom stave, ktorý môže trvať až niekoľko hodín, kým sa znovu vráti do svojho pôvodného, prirodzene zúženého stavu. Laserový zákrok na oku je možné vykonať len vtedy, keď sa zrenica oka nachádza v prirodzenom, zmenšenom stave, inak zákrok nebude mať želaný stopercentný výsledok.

Bezpečnosť a precíznosť s ľudským prístupom

Záleží nám na tom, aby sme očnými operačnými zákrokmi u všetkých našich pacientov dosiahli vždy najlepší možný výsledok. Preto považujeme za bezpodmienečne nevyhnutné, aby ste našu kliniku navštívili viac než len raz – na predoperačné vyšetrenia, samotnú operáciu očí a následnú očnú kontrolu.

Objednajte sa teraz!

VESELY | Očná Klinika – váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 | Bratislava, Žilina
+421 52 3211 351 | Poprad
+421 55 2850 636 | Košice

Pomáhame skvalitňovať život už od roku 1939.

Sme radi, že našou prácou pomáhame liečiť zrak a značne zlepšovať životy mnohých ľudí. Spokojní
a zdraví pacienti sú našou najväčšou odmenou. Každý pacient prichádza s vlastným príbehom
a predstavami, ktoré sa snažíme naplniť.

Veronika Rajek modelka, influencerka Oči sú bránou do duše. Keď však potrebujete operáciu na korekciu zraku, musíte veriť svojmu lekárovi a nahliadnuť do jeho... Čítať viacduše cez jeho vedomosti, zručnosti a odborné znalosti. Očná klinika VESELY, ďakujem za opäť skvelý zrak. #iLASIK
Alexander spokojný klient Na vašej klinike som sa podrobil zákroku na primárny glaukóm v operačnom tíme pod vedením MUDr. Eriky Vodrážkovej. Rád... Čítať viackonštatujem, že aj druhú moju návštevu u vás môžem hodnotiť vysoko pozitívne. Stretol som sa s úplnou ochotou personálu na recepcii, v prostredí kliniky som sa cítil plne komfortne, vstupné vyšetrenie prebehlo v dobrej atmosfére milých sestričiek. Samotný zákrok hodnotím vysoko profesionálne zo strany celého operačného tímu, prostredie na sále bolo perfektné a oceňujem celkový dobrý pocit počas celého pobytu u vás. Veľké poďakovanie z mojej strany patrí MUDr. Vodrážkovej za operačný výkon. Pevne dúfam, že môj problém bol vyriešený aj pre budúce obdobie. Poďakovanie patrí aj vedeniu kliniky, fandím vám všetkým, udržujte si aj naďalej vysoký štandard a dobré meno kliniky k spokojnosti klientov.
Iveta spokojná klientka Veľmi príjemné prostredie, milý personál a naozaj špičkový prístup. Veľká vďaka patrí pánovi doktorovi Veselému. Na klinike... Čítať viac som absolvovala operáciu PRELEX, vďaka ktorej už konečne nepotrebujem žiadne okuliare. 🙂 Ďakujem.
Magdaléna spokojná klientka Veľmi pekne ďakujem celému tímu košickej kliniky a najmä pánovi primárovi Kolesárovi. Veľmi odborný, ľudský, ústretový... Čítať viacprístup všetkých zamestnancov. Operácia sivého zákalu pánom primárom bola dokonalá. Vrelo odporúčam. Ešte raz veľké ďakujem za prinavrátenie zraku.