Pohotovosť – Bratislava +421 901 787 808
Bratislava | Žilina +421 2 3211 4644

Prekvapil vás zhoršujúci zrak? Sivý zákal má riešenie

Zmeny vo videní sú jedným z najobvyklejších prejavov starnutia. Zraková ostrosť s pribúdajúcim vekom postupne klesá. Veľmi často je za to zodpovedný sivý zákal, ktorý patrí k najrozšírenejším očným ochoreniam a skôr či neskôr sa s ním stretne každý z nás.

Toto ochorenie neradno brať na ľahkú váhu, keďže neliečený sivý zákal môže viesť až k slepote. Moderná medicína ho však dokáže odstrániť rýchlym, bezpečným a bezbolestným zákrokom, ktorý už na našich klinikách VESELY vrátil radosť mnohým očiam.

Sivý zákal – tichý zlodej zraku

Práve postupný a nenápadný priebeh robí z tohto ochorenia zákerného protivníka. Sivý zákal – odborne katarakta – je pritom veľmi bežné ochorenie oka. Šošovka s pribúdajúcim vekom stráca priehľadnosť, zakalí sa z čírej na kalnú, hnedú, niekedy až bielu. V počiatočných štádiách si môžete všimnúť iba zhoršené videnie, ktoré sa dá korigovať okuliarmi.

Postupne však človek stráca aj schopnosť rozoznávať farby. Svet vidí šedý, bezfarebný a nepomôžu už ani dioptrické okuliare. Vidí akoby cez mliečne sklo, začína mať nepríjemné problémy pri šoférovaní, je precitlivený na každú zmenu intenzity svetla a najmä na reflektory oprotiidúcich áut, ktoré ho môžu ľahko oslepiť. Znepríjemňuje však aj bežné každodenné aktivity a výrazne tak znižuje kvalitu života. V konečnom štádiu oko celkom oslepne.

Operácia sivého zákalu od 20 €

Ak aj vy chcete vyriešiť problém so sivým zákalom, odborníci očnej kliniky VESELY vám na základe svojich dlhoročných skúseností radi poradia. Kontaktujte nás, o všetko sa postaráme.

Operácia je jediným riešením

Ako každé iné očné ochorenie, aj sivý zákal je potrebné liečiť. V tomto prípade však nepomôžu lieky, mastičky, kvapky ani očné cviky. „Jediným riešením je operácia a odstránenie zakalenej šošovky. Tú nahradíme novou, umelou šošovkou prvotriednej kvality, vďaka ktorej pacient opäť vidí ostro, farebne a jasne,“ hovorí MUDr. Pavol Veselý, ktorý sa na operácie sivého zákalu špecializuje.

Kvalitna laserova operacia oci

Tejto operácie sa vôbec netreba obávať, z pohľadu pacienta patrí medzi najčastejšie a najkomfortnejšie zákroky. V seniorskom veku je výmena šošovky zároveň možnosťou, ako sa zbaviť nielen zákalu, ale aj okuliarov na blízko, do diaľky i na strednú vzdialenosť a získať opäť jasný pohľad na svet.

Bezpečne a bez bolesti

Operácii očí musí, samozrejme, predchádzať dôkladné predoperačné vyšetrenie, aby lekár presne zistil stav vášho oka. Až následne sa pristúpi k operácii. Zákrok je ambulantný a bezprostredne po ňom odchádzate domov, nemusíte na klinike stráviť noc. Navyše, je úplne bezbolestný, keďže sa vykonáva v lokálnej anestézii. Slúžia na to špeciálne očné kvapky, vďaka ktorým je oko počas operácie znecitlivené. Necítite tak žiadnu bolesť.

Zákrok hradený poisťovňou

Štandardný zákrok hradí v plnej výške zdravotná poisťovňa. „Na našich klinikách v Bratislave, Poprade a Košiciach používame špičkové technológie a ako jediní na Slovensku aj najmodernejší laser CATALYS, ktorý bol navrhnutý špeciálne pre operáciu sivého zákalu,“ vysvetľuje MUDr. Veselý.

V tomto prípade ide o nadštandardný zákrok a časť sumy dopláca pacient. „Všetky tieto najmodernejšie zákroky sa vykonávajú v lokálnej anestézii, trvajú len niekoľko minút a sú úplne bezbolestné. Výhodou je že, po 24 hodinách už môžete pokojne šoférovať, pracovať na počítači či venovať sa svojim koníčkom,“ dodáva MUDr. Veselý.

Operáciu sivého zákalu nie je nutné odkladať na neskôr a čakať, kým sa stav zhorší. „Zákrok môžete podstúpiť kedykoľvek, keď máte pocit, že negatívne ovplyvňuje kvalitu vášho videnia. Čím skôr sa rozhodnete, tým skôr budete šetriť na okuliaroch a uvidíte svet opäť farebne a jasno,“ uzatvára MUDr. Veselý.

Objednajte sa teraz!

VESELY | Očná Klinika – váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 | Bratislava, Žilina
+421 52 3211 351 | Poprad
+421 55 2850 636 | Košice