Pohotovosť – Bratislava +421 901 787 808
Bratislava | Žilina +421 2 3211 4644

Odložte okuliare a tešte sa z dobrého zraku aj po 40-ke

Poznáte to? Odrazu si musíte vzdialiť svoju obľúbenú knihu, aby ste písmenká dokázali prečítať. Možno ste si všimli zhoršený zrak pri šoférovaní, práci s počítačom či študovaní etikiet v obchode. Mnoho ľudí pritom ani netuší, že okuliare nie sú jediným riešením prirodzeného starnutia očí. Rýchlou, bezpečnou a bezbolestnou metódou, ako sa zbaviť okuliarov na čítanie aj do diaľky, sú dnes obľúbené zákroky PRELEX a FemtoPRELEX, vďaka ktorým môžete mať zrak lepší ako v mladosti.

Zbavte sa okuliarov so zákrokmi PRELEX a FemtoPRELEX

Naše oči sú namáhané prakticky nonstop. Dokonca aj ľudia, ktorí nikdy nenosili okuliare, sa v strednom veku stretávajú so zhoršením videnia. Ide o diagnózu s názvom starecká slabozrakosť, ktorú si neraz všimneme zo dňa na deň – naše oči odrazu nedokážu zaostriť na určitú vzdialenosť. Ak sa tak stane, je to signál, že je načase navštíviť očného lekára. Oči s pribúdajúcim vekom slabnú, ostrosť videnia klesá.

Bezpečne a bezbolestneVESELY Očná Klinika prelex operácia

Presbyopia alebo starecká slabozrakosť je strata schopnosti zaostrovať na blízko. Zaostrovací aparát a ľudská šošovka už nie sú s pribúdajúcim vekom dostatočne flexibilné na to, aby dokázali zaostriť,“ hovorí MUDr. Pavol Veselý. Vďaka refrakčnej výmene šošovky zákrokmi PRELEX alebo FemtoPRELEX môžete vidieť opäť ostro do diaľky aj na blízko. Implantáciou tzv. multifokálnej šošovky sa nahradí nefunkčná šošovka za novú, ktorou sa zraková chyba odstráni. Výmena šošovky je v prípade oboch metód absolútne bezpečná. VESELY | Očná Klinika ako jediná očná klinika na Slovensku používa moderný laser CATALYS, ktorý bol na rozdiel od iných laserov navrhnutých špeciálne pre operáciu šošovky. „Laserový lúč šošovku rozdelí na niekoľko stoviek malých kúskov, ktoré sa z oka odstránia výrazne ľahšie a šetrnejšie ako pri iných operačných metódach. Laser je možné nastaviť presne na mieru pacienta, čo zaručí maximálnu bezpečnosť a precíznosť zákroku,“ dodáva MUDr. Veselý. Zrak sa po zákroku zlepší na všetky tri vzdialenosti, a to na diaľku, na blízko aj na strednú vzdialenosť.

Gizka: Laserová operácia očí bolo jedno z mojich najlepších rozhodnutí

Cesta k ostrému zraku sa teda začína návštevou očného lekára. Pri vyšetrení vám dôkladne vysvetlia priebeh zákroku a po jeho absolvovaní sa môžete tešiť na dokonalú zrakovú ostrosť. Zákrok FemtoPRELEX u nás absolvovala aj známa herečka a speváčka Gizka Oňová. „Neustále som zápasila so stratenými okuliarmi. Raz som potrebovala tie na čítanie, inokedy na sledovanie televízie. Nie a nie ich nájsť. V tom čase som sa dozvedela, že okuliarov ma dokáže nadobro zbaviť zákrok, na ktorý sa špecializuje MUDr. Pavol Veselý. Rozhodujúce bolo pre mňa tiež zistenie, že pri zákroku, ktorý patrí medzi bežné, sa nemusím obávať žiadnych ihiel a bolesti. Dnes viem, že som urobila jedno zo svojich najlepších rozhodnutí! Ako názov kliniky a meno pána doktora hovoria, bolo to všetko naozaj príjemné a veselé,“ spomína na príjemné chvíle strávené na našej klinike. VESELY Očná Klinika Gizka

Ostré videnie na všetky 3 vzdialenosti

Vo svete plnom možností túžime aj po štyridsiatke žiť aktívne ako v mladosti. Či už chcete športovať, bez problémov používať mobilný telefón alebo vidieť každý detail v televízii, okuliare už nemusia byť jedinou možnosťou. Overené riešenie s najkvalitnejšími implantátmi a najmodernejšou laserovou technológiou už absolvovali stovky pacientov, ktorí sa už niekoľko minút po zákroku tešili z ostrého zraku bez okuliarov.

Vedeli ste toto o laserovej operácii očí?

  • Pôsobenie lasera na vašom oku trvá približne 25 až 40 sekúnd a je úplne bezbolestné.
  • Už niekoľko minút po zákroku budete vidieť svet opäť ostro a jasne, a to bez okuliarov.
  • Väčšina pacientov sa do bežného života vráti už na druhý deň po zákroku.
  • Ak máte nad 45 rokov a chcete sa zbaviť nežiaducich dioptrií, naši lekári vám ochotne poradia.
Ak sa aj vy chcete zbaviť okuliarov a užívať si život bez obmedzení, zverte sa do rúk našich odborníkov na klinike s najdlhšou tradíciou v odbore. Radi pre vás urobíme všetko, čo vám na očiach vidíme.

Objednajte sa teraz!

VESELY | Očná Klinika – váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 | Bratislava, Žilina
+421 52 3211 351 | Poprad
+421 55 2850 636 | Košice