Pohotovosť – Bratislava +421 901 787 808
Bratislava | Žilina +421 2 3211 4644

„Mám radosť z novoobjavených farieb.“

Príbeh operácie – katarakta

Pani Ruženka si užíva život na dôchodku – venuje sa štúdiu nových jazykov, rada číta knihy s tematikou o zdravom spôsobe života a učí sa hrať na klavíri. Okrem toho jej najväčšiu radosť robí vnučka Mia, s ktorou trávi veľa voľného času. To všetko si však nemohla užívať naplno, kým jej oči trápil sivý zákal. Rozhodla sa pre operáciu sivého zákalu u nás na VESELY | Očná Klinika. Ako to prebiehalo a ako sa cíti po vykonaní zákroku?

Ako dlho Vás trápil sivý zákal? Ako sa to prejavovalo?

Sivý zákal sa u mňa zakrádal nenápadne. Začalo sa to zhoršovaním videnia do diaľky. Zistila som, že keď sedím ďaleko od filmového plátna, neviem prečítať titulky. Vzdialené predmety a tváre boli postupne viac nejasné.

Prečo ste sa rozhodli absolvovať operáciu sivého zákalu?

Čítala som články v novinách, ale najmä mi obvodná očná lekárka odporučila laserovú operáciu.

Pán doktor Veselý Vám operoval obe oči. Najprv jedno, o týždeň druhé. Ako ste prežívali tieto zákroky?

Zákrok bol bezbolestný a trval asi 10 minút, čo bolo príjemné prekvapenie. Pár minút som ležala pod laserom, ktorý rozbíjal zakalenú šošovku, potom som prešla k pánovi doktorovi, ktorý mi to očistil, vymyl a implantoval novú šošovku.

Čo Vás na klinike najviac prekvapilo?

Bezbolestnosť, rýchlosť a milý servis okolo. Tiež to, že polhodinu po zákroku môžete ísť domov so sprievodnou osobou.

Mali ste strach? Odrádzalo Vás niečo? Čo by ste poradili tým, ktorí váhajú?

Strach z neznáma človek má, ale ja som sa nebála, verila som slovám pána doktora Veselého. Cítila som, že som v dobrých rukách. V rozhodnutí a výbere ma povzbudzovali aj moje dcéry. Určite radím všetkým, ktorí majú problém so sivým zákalom, aby nečakali do pokročilého štádia, ale aby to riešili čo najskôr a po operácii dodržiavali dlhodobé užívanie kvapiek.

Čo sa zmenilo? Ako ste teraz spokojná so svojím zrakom?

Mám radosť z krásnych, novoobjavených farieb, ja im hovorím „neónové“. Jediný háčik je v tom, že odrazu vidím špinu aj tam, kde sa mi zdá, že predtým nebola. Zlepšilo sa mi videnie na diaľku a stredné vzdialenosti (práca pri počítači), čítam dokonca aj knihy bez okuliarov, ale je pravda, že na drobné písmenká potrebujem slabé okuliare. Ďakujeme za rozhovor a želáme veľa zdravia.

Objednajte sa teraz!

VESELY | Očná Klinika – váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 | Bratislava, Žilina
+421 52 3211 351 | Poprad
+421 55 2850 636 | Košice