Pohotovosť – Bratislava +421 901 787 808
Bratislava | Žilina +421 2 3211 4644
Informácie
Príznaky
Liečba
Cena

Starecká slabozrakosť (presbyopia)

Starecká slabozrakosť, odborne nazývaná presbyopia, sa týka každého z nás po dovŕšení určitého veku. U väčšiny ľudí sa začína prejavovať po prekročení 40. roku života. Má ju na svedomí skutočnosť, že zatiaľ čo v mladosti je šošovka oka pružná, s pribúdajúcim vekom stráca svoju elasticitu, a to znemožňuje oku dobre zaostriť. Nemusíte sa však tohto bežného zhoršenia zraku báť – pomôžeme vám rýchlo a bezbolestne!

Príznaky

Toto ochorenie si vyslúžilo prezývku „choroba krátkych rúk“, pretože pri nej vidíte zhoršene na blízko. Najtypickejším príznakom je odďaľovanie čítaného textu od očí a ich prižmurovanie, aby ste lepšie prečítali písmená alebo videli na predmety v takzvanej čítacej vzdialenosti.

Presbyopia sa líši od krátkozrakosti, ďalekozrakosti či astigmatizmu. V počiatočných štádiách sa prejavuje rozmazaným videním alebo problémami pri zaostrovaní na blízke predmety.

Medzi ďalšie príznaky stareckej slabozrakosti patrí aj bolesť hlavy, únava a bolesť očí či zahmlené videnie. Vtedy je najvhodnejší čas navštíviť očného lekára.

Liečba slabozrakosti

Zatiaľ čo v minulosti boli jediným riešením stareckej slepoty – slabozrakosti okuliare s multifokálnymi sklami alebo dvoje okuliare, dnes ju dokážeme účinne odstrániť rýchlym bezbolestným očným zákrokom.

V počiatočnom štádiu dokážu stareckú slabozrakosť riešiť predpísané okuliare na čítanie, no ak je spojená aj s výskytom ďalšej refrakčnej chyby alebo vývojom sivého zákalu, je možné ju odstrániť operáciou sivého zákalu a následnou implantáciou multifokálneho prémiového implantátu. Ten vám poskytne nielen kvalitné videnie do diaľky, ale aj na blízko.

Existuje niekoľko operačných metód, ktoré účinne odstraňujú stareckú slabozrakosť.

1

PRELEX

Vidieť ako za mladi môžete vďaka zákroku PRELEX. Ide o bezbolestnú implantáciu umelej šošovky prvotriednej kvality, ktorá vám nahradí okuliare na všetky tri vzdialenosti – na čítanie, na strednú vzdialenosť aj do diaľky. Zákrok je bezbolestný, trvá približne 15 minút a dokáže upraviť aj vysoké dioptrie.

2

FemtoPRELEX

Podstata zákroku FemtoPRELEX je rovnaká ako pri zákroku PRELEX. Aj v tomto prípade sa do oka implantujú prémiové multifokálne očné implantáty, ktoré nahradia vaše okuliare nadobro. Pri operačnom postupe stareckej slabozrakosti s názvom FemtoPRELEX však naši špecialisti používajú femtosekundový laser, konkrétne najmodernejší laserový prístroj CATALYS, ktorý je dokonale presný a nahrádza manuálny skalpelový rez na rohovke. Dioptrickú chybu na vašom oku dokážeme vďaka tomu odstrániť oveľa precíznejšie, šetrnejšie a bezpečnejšie. Zákrok je úplne bezbolestný a jeho výsledok je viditeľný bezprostredne po operácii.

Cena od 950 €

Ak máte nad 45 rokov a chcete sa zbaviť nežiaducich dioptrií, odborníci našej očnej kliniky vám na základe svojich dlhoročných skúseností ochotne poskytnú svoje rady.

Objednajte sa teraz!

VESELY | Očná Klinika – váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 | Bratislava, Žilina
+421 52 3211 351 | Poprad
+421 55 2850 636 | Košice