Informácie
Príznaky
Liečba
Cena

Starecká slabozrakosť (presbyopia)

Starecká slabozrakosť, odborne nazývaná presbyopia, sa týka každého z nás po dovŕšení určitého veku. U väčšiny ľudí sa začína prejavovať po prekročení 40. roku života. Má ju na svedomí skutočnosť, že zatiaľ čo v mladosti je šošovka oka pružná, s pribúdajúcim vekom stráca svoju elasticitu, a to znemožňuje oku dobre zaostriť. Nemusíte sa však tohto bežného zhoršenia zraku báť – pomôžeme vám rýchlo a bezbolestne!

Príznaky

Toto ochorenie si vyslúžilo prezývku „choroba krátkych rúk“, pretože pri nej vidíte zhoršene na blízko. Najtypickejším príznakom je odďaľovanie čítaného textu od očí a ich prižmurovanie, aby ste lepšie prečítali písmená alebo videli na predmety v takzvanej čítacej vzdialenosti.

Presbyopia sa líši od krátkozrakosti, ďalekozrakosti či astigmatizmu. V počiatočných štádiách sa prejavuje rozmazaným videním alebo problémami pri zaostrovaní na blízke predmety.

Medzi ďalšie príznaky stareckej slabozrakosti patrí aj bolesť hlavy, únava a bolesť očí či zahmlené videnie. Vtedy je najvhodnejší čas navštíviť očného lekára.

Liečba slabozrakosti

Zatiaľ čo v minulosti boli jediným riešením stareckej slepoty – slabozrakosti okuliare s multifokálnymi sklami alebo dvoje okuliare, dnes ju dokážeme účinne odstrániť rýchlym bezbolestným očným zákrokom.

V počiatočnom štádiu dokážu stareckú slabozrakosť riešiť predpísané okuliare na čítanie, no ak je spojená aj s výskytom ďalšej refrakčnej chyby alebo vývojom sivého zákalu, je možné ju odstrániť operáciou sivého zákalu a následnou implantáciou multifokálneho prémiového implantátu. Ten vám poskytne nielen kvalitné videnie do diaľky, ale aj na blízko.

Existuje niekoľko operačných metód, ktoré účinne odstraňujú stareckú slabozrakosť.

1

PRELEX

Vidieť ako za mladi môžete vďaka zákroku PRELEX. Ide o bezbolestnú implantáciu umelej šošovky prvotriednej kvality, ktorá vám nahradí okuliare na všetky tri vzdialenosti – na čítanie, na strednú vzdialenosť aj do diaľky. Zákrok je bezbolestný, trvá približne 15 minút a dokáže upraviť aj vysoké dioptrie.

2

FemtoPRELEX

Podstata zákroku FemtoPRELEX je rovnaká ako pri zákroku PRELEX. Aj v tomto prípade sa do oka implantujú prémiové multifokálne očné implantáty, ktoré nahradia vaše okuliare nadobro. Pri operačnom postupe stareckej slabozrakosti s názvom FemtoPRELEX však naši špecialisti používajú femtosekundový laser, konkrétne najmodernejší laserový prístroj CATALYS, ktorý je dokonale presný a nahrádza manuálny skalpelový rez na rohovke. Dioptrickú chybu na vašom oku dokážeme vďaka tomu odstrániť oveľa precíznejšie, šetrnejšie a bezpečnejšie. Zákrok je úplne bezbolestný a jeho výsledok je viditeľný bezprostredne po operácii.

Cena od 950 €

Ak máte nad 45 rokov a chcete sa zbaviť nežiaducich dioptrií, odborníci našej očnej kliniky vám na základe svojich dlhoročných skúseností ochotne poskytnú svoje rady.

Objednajte sa teraz!

Váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 - Bratislava
+421 52 3211 351 - Poprad
+421 55 2850 636 - Košice