Pohotovosť – Bratislava +421 901 787 808
Bratislava | Žilina +421 2 3211 4644

Milujte svoje oči – nielen počas Svetového dňa zraku

Vedeli ste, že aj náš zrak má svoj výnimočný deň v roku? Svetový deň zraku si pripomíname vždy v druhý októbrový štvrtok, tento rok 13. októbra. Dobrý zrak je jedným z najdôležitejších faktorov plnohodnotného života, aj preto si určite zaslúži našu pozornosť.

Cieľom tohto dňa je zvýšiť povedomie o problematike očných ochorení a starostlivosti o zrak. Pripomíname si ho už od roku 2000. Najskôr z iniciatívy nadácie Lions Club, neskôr prevzala záštitu nad týmto dňom Medzinárodná agentúra na prevenciu slepoty (IAPB).

Mottom tohtoročného Svetového dňa zraku je myšlienka „Milujte svoje oči“. Pod týmto heslom sa nesie aj globálna kampaň, ktorú spustila IAPB v snahe zvýšiť informovanosť o prevencii očných ochorení.

VESELY Očná Klinika okuliare vo váze
Nepotrebné okuliare po zákroku iLASIK posielame do Afriky.

Prezidentka IAPB Caroline Caseyová okomentovala jej spustenie slovami: „Kampaň ‚Milujte svoje oči‘ má veľký význam. Viac ako miliardu ľudí na planéte trápi zhoršené videnie, a to bez prístupu k odbornej liečbe. Až 90 percentám prípadov straty zraku sa pritom dá predísť alebo je možné ich liečiť, no milióny ľudí si nemôžu dovoliť ani jednoduché okuliare.“

Tohtoročná kampaň vyzýva svetové inštitúcie a vládnych predstaviteľov, aby svojimi rozhodnutiami prispeli k zdravšiemu zraku, a to najmä v krajinách tretieho sveta. Prioritne ide o tri oblasti – zvýšenie dostupnosti oftalmologickej starostlivosti, rozsiahlejšie prevencia zraku a zabezpečenie cenovo dostupných okuliarov pre všetkých, ktorí ich potrebujú.

V minulosti už Svetový deň zraku upozornil aj na témy ako starostlivosť o zrak detí či boj proti zhoršenému videniu v pokročilejšom veku.

Vo VESELY | Očná Klinika si uvedomujeme, aké vzácne je zdravie. Preto okuliare, ktoré už naši pacienti nepotrebujú, pravidelne posielame do Afriky, kde pomáhajú ľuďom, ktorí si nedokážu pomôcť sami.

Pripojte sa aj vy k Svetovému dňu zraku a venujte svojim očiam dostatočnú pozornosť – nielen dnes, ale počas celého roka.

Objednajte sa teraz!

VESELY | Očná Klinika – váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 | Bratislava, Žilina
+421 52 3211 351 | Poprad
+421 55 2850 636 | Košice