Vyšetrenie
perimetrom

Vyšetrenie perimetrom

Na našej klinike vyšetrujeme pacientov pomocou najmodernejších prístrojov, ktoré sú veľmi nápomocné pri odhaľovaní aj tých najnepatrnejších zrakových chýb. Jedným z nich je perimeter, ktorým v rámci kompletného očného vyšetrenia meriame rozsah zrakového poľa pacienta, zisťujeme rozsah periférneho videnia každého oka a prípadné zmeny zorného poľa.

Pacient niekedy zaznamenáva zmeny v zornom poli, nevie však, že signalizujú zdravotné komplikácie, akými sú napríklad glaukóm, ochorenie sietnice či zrakového nervu. Vyšetrenie perimetrom dokáže odhaliť neurologické problémy, roztrúsenú sklerózu alebo ochorenie hypofýzy. Tento špecializovaný prístroj sa používa aj pri podozrení na žlté škvrny, pri kontrole zrakovej mozgovej kôry alebo pri testovaní správnosti zrakovej dráhy.

Vyšetrenie perimetrom je celkom bezbolestné a trvá približne 10 minút.

Ako vyšetrenie prebieha

Posadíme vás na stoličku, bradu si položíte na podložku prístroja a čelo opriete o druhú podložku. Zameriate svoj zrak na konkrétny bod pred sebou. V rukách držíte tlačidlo a počítačový perimeter vysiela rozličné zrakové podnety. Ak sa svetelné body pohybujú, ide o perimetriu kinetickú. Ak sa nepohybujú, ide o perimetriu statickú. Vašou úlohou je hlásiť, kedy značku vidíte alebo, naopak, nevidíte. Akonáhle zbadáte svetlá rozličnej farby a intenzity na rôznych miestach zrakového poľa, stlačíte tlačidlo.

Výsledkom vyšetrenia je graf so zorným poľom pre každé oko zvlášť. Toto vyšetrenie nám pomáha určiť rozsah zorného poľa a jeho výpadky, dokážeme zisťiť presné miesto jeho poškodenia a nasadiť následnú liečbu prispôsobenú vašej individuálnej diagnóze.

Aj vďaka technike môžeme byť pacientom nápomocní pri korekcii dioptrických chýb a problémov so zrakom.

Objednajte sa teraz!

Váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 - Bratislava
+421 52 3211 351 - Poprad
+421 55 2850 636 - Košice

Pomáhame skvalitňovať život už od roku 1939.

Sme radi, že našou prácou pomáhame liečiť zrak a značne zlepšovať životy mnohých ľudí. Spokojní
a zdraví pacienti sú našou najväčšou odmenou. Každý pacient prichádza s vlastným príbehom
a predstavami, ktoré sa snažíme naplniť.

Alexander spokojný klient Na vašej klinike som sa podrobil zákroku na primárny glaukóm v operačnom tíme pod vedením MUDr. Eriky Vodrážkovej.
Iveta spokojná klientka Veľmi príjemné prostredie, milý personál a naozaj špičkový prístup. Veľká vďaka patrí pánovi doktorovi Veselému.
Magdaléna spokojná klientka Veľmi pekne ďakujem celému tímu košickej kliniky a najmä pánovi primárovi Kolesárovi.
Mirka Partlová herečka Keď som začala žmúriť, povedala som si, že je to asi tlakom. 🙂 Keď som prestala vidieť predmety, povedala som si, to je asi vekom.