Pohotovosť – Bratislava +421 901 787 808
Bratislava | Žilina +421 2 3211 4644

Vyšetrenie
perimetrom

Vyšetrenie perimetrom

Na VESELY | Očná klinika vyšetrujeme pacientov pomocou najmodernejších prístrojov, ktoré sú veľmi nápomocné pri odhaľovaní aj tých najnepatrnejších zrakových chýb. Jedným z nich je perimeter, ktorým v rámci kompletného očného vyšetrenia meriame rozsah zrakového poľa pacienta, zisťujeme rozsah periférneho videnia každého oka a prípadné zmeny zorného poľa.

Pacient niekedy zaznamenáva zmeny v zornom poli, nevie však, že signalizujú zdravotné komplikácie, akými sú napríklad glaukóm, ochorenie sietnice či zrakového nervu. Vyšetrenie perimetrom dokáže odhaliť neurologické problémy, roztrúsenú sklerózu alebo ochorenie hypofýzy. Tento špecializovaný prístroj sa používa aj pri podozrení na žlté škvrny, pri kontrole zrakovej mozgovej kôry alebo pri testovaní správnosti zrakovej dráhy.

Vyšetrenie perimetrom je celkom bezbolestné a trvá približne 10 minút.

Ako vyšetrenie perimetrom prebieha

Posadíme vás na stoličku, bradu si položíte na podložku prístroja a čelo opriete o druhú podložku. Zameriate svoj zrak na konkrétny bod pred sebou. V rukách držíte tlačidlo a počítačový perimeter vysiela rozličné zrakové podnety. Ak sa svetelné body pohybujú, ide o perimetriu kinetickú. Ak sa nepohybujú, ide o perimetriu statickú. Vašou úlohou je hlásiť, kedy značku vidíte alebo, naopak, nevidíte. Akonáhle zbadáte svetlá rozličnej farby a intenzity na rôznych miestach zrakového poľa, stlačíte tlačidlo.

Výsledkom vyšetrenia je graf so zorným poľom pre každé oko zvlášť. Toto vyšetrenie nám pomáha určiť rozsah zorného poľa a jeho výpadky, dokážeme zisťiť presné miesto jeho poškodenia a nasadiť následnú liečbu prispôsobenú vašej individuálnej diagnóze.

Aj vďaka technike môžeme byť pacientom nápomocní pri korekcii dioptrických chýb a problémov so zrakom.

Objednajte sa teraz!

VESELY | Očná Klinika – váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 | Bratislava, Žilina
+421 52 3211 351 | Poprad
+421 55 2850 636 | Košice

Pomáhame skvalitňovať život už od roku 1939.

Sme radi, že našou prácou pomáhame liečiť zrak a značne zlepšovať životy mnohých ľudí. Spokojní
a zdraví pacienti sú našou najväčšou odmenou. Každý pacient prichádza s vlastným príbehom
a predstavami, ktoré sa snažíme naplniť.

Veronika Rajek modelka, influencerka Oči sú bránou do duše. Keď však potrebujete operáciu na korekciu zraku, musíte veriť svojmu lekárovi a nahliadnuť do jeho... Čítať viacduše cez jeho vedomosti, zručnosti a odborné znalosti. Očná klinika VESELY, ďakujem za opäť skvelý zrak. #iLASIK
Alexander spokojný klient Na vašej klinike som sa podrobil zákroku na primárny glaukóm v operačnom tíme pod vedením MUDr. Eriky Vodrážkovej. Rád... Čítať viackonštatujem, že aj druhú moju návštevu u vás môžem hodnotiť vysoko pozitívne. Stretol som sa s úplnou ochotou personálu na recepcii, v prostredí kliniky som sa cítil plne komfortne, vstupné vyšetrenie prebehlo v dobrej atmosfére milých sestričiek. Samotný zákrok hodnotím vysoko profesionálne zo strany celého operačného tímu, prostredie na sále bolo perfektné a oceňujem celkový dobrý pocit počas celého pobytu u vás. Veľké poďakovanie z mojej strany patrí MUDr. Vodrážkovej za operačný výkon. Pevne dúfam, že môj problém bol vyriešený aj pre budúce obdobie. Poďakovanie patrí aj vedeniu kliniky, fandím vám všetkým, udržujte si aj naďalej vysoký štandard a dobré meno kliniky k spokojnosti klientov.
Iveta spokojná klientka Veľmi príjemné prostredie, milý personál a naozaj špičkový prístup. Veľká vďaka patrí pánovi doktorovi Veselému. Na klinike... Čítať viac som absolvovala operáciu PRELEX, vďaka ktorej už konečne nepotrebujem žiadne okuliare. 🙂 Ďakujem.
Magdaléna spokojná klientka Veľmi pekne ďakujem celému tímu košickej kliniky a najmä pánovi primárovi Kolesárovi. Veľmi odborný, ľudský, ústretový... Čítať viacprístup všetkých zamestnancov. Operácia sivého zákalu pánom primárom bola dokonalá. Vrelo odporúčam. Ešte raz veľké ďakujem za prinavrátenie zraku.