Pohotovosť – Bratislava +421 901 787 808
Bratislava | Žilina +421 2 3211 4644

Vyšetrenie suchého oka

Vyšetrenie suchého oka

Syndróm suchého oka patrí medzi takzvané civilizačné choroby dnešnej modernej doby. Trpí ním približne 15 – 20 % svetovej populácie a ovplyvňuje kvalitu ich každodenného života. Ide o narušenú tvorbu slzného filmu oka. Ak nemáme k dispozícii dostatočné množstvo slznej tekutiny alebo zloženie sĺz nie je správne, slzný film sa môže poškodiť. Bunky povrchu oka sú odstrihnuté od zásobovania kyslíkom a živinami, následkom je ich poškodenie, ktoré vedie k zápalovým symptómom, akými sú svrbenie, pálenie, pocit cudzieho telesa, začervenanie a bolesť očí. V pokročilom štádiu môže dôjsť aj k poškodeniu rohovky a spojivky.

Za syndróm suchého oka môžu vonkajšie vplyvy – práca v prievane, dlhodobý pobyt v klimatizovaných alebo nadmerne prekúrených priestoroch, rôzne úrazy oka, nosenie kontaktných šošoviek či kúpanie v chlórovej vode, taktiež nadmerné vystavenie zraku obrazovkám rôzneho druhu, prípadne prašné prostredie.

Príznaky suchého oka

Prejavuje sa svrbením, škriabaním alebo pálením oka. Medzi ďalšie symptómy patrí pocit suchosti oka, tlaku a napätia v očiach alebo pocit, že sa mihalnice lepia o oko. Človek trpiaci syndrómom suchého oka môže tiež mať pocit, že v oku má nejaké cudzie teleso a paradoxne ho trápia nadmerne slziace oči, aj keď toto ochorenie je, naopak, spôsobené nedostatočnou tvorbou alebo kvalitou vašich sĺz. Nie zriedka sa vyskytuje namáhavé alebo problémové žmurkanie, zvýšená precitlivenosť na denné alebo umelé svetlo, začervenanie oka.

Medzi ďalšie príznaky patria:

  1. pocit piesku v očiach
  2. pocit rezania alebo pálenia očí
  3. občasné rozmazané videnie

Dôvody vzniku syndrómu suchého oka:

  1. dlhé šoférovanie
  2. intenzívna práca na počítači
  3. znečistené ovzdušie
  4. klimatizované priestory
  5. dlhé čítanie
  6. úrazy oka
  7. niektoré ochorenia a medikamenty

Diagnostika suchého oka

VESELY Očná Klinika diagostika suchého oka

Prístroj IDRA patrí k svetovo najnovším metódam diagnostiky syndrómu suchého oka a ako jediný nám prináša ucelený pohľad na zloženie slzného filmu. Meraním viacerých parametrov poskytuje detailnú analýzu všetkých vrstiev slzného filmu, umožňuje identifikovať kvalitu, kvantitu, ale aj typ syndrómu suchého oka. To je zásadné pre presné nastavenie liečby a uľavenie od ťažkostí. Vyšetrenie je pre pacienta rýchle a neinvazívne.

Liečba suchého oka

Veľmi dlho neexistovali účinné liečebné postupy so stabilnými a trvalými výsledkami. Na syndróm suchého oka pomáhala vo väčšine prípadov dlhodobá aplikácia tzv. umelých sĺz. Rexon-Eye je špičkové neinvazívne a dlhotrvajúce ošetrenie oka. Stimuláciou metabolizmu a prirodzenej regenerácie buniek dosahuje dlhodobé výsledky a naša klinika prináša túto liečebnú metódu ako prvá na Slovensku. Už nebudete viac potrebovať očné kvapky ani umelé slzy.

V niektorých prípadoch môže byť syndróm suchého oka iba indikátorom iného ochorenia, ktoré treba diagnostikovať a liečiť. Včasná návšteva lekára je preto nevyhnutná.

VESELY Očná Klinika suché oči

Ako funguje liečba suchého oka?

Liečba pozostáva zo štyroch dvadsaťminútových liečebných procesov, ktoré pacient absolvuje v týždenných intervaloch.

Ošetrenie je príjemné, pacient počas neho relaxuje. Vedie k rýchlej a dlhodobej úľave. Liečba Rexon-Eye je účinná pre všetky typy syndrómu suchého oka, evaporatívne, spôsobené nedostatočnou kvalitou slzného filmu a aj také, ktoré spôsobuje nedostatok vodnej zložky. Dokazuje to viacero subjektívnych aj objektívnych meraní. Pacientom sa taktiež odporúča dodržiavať zásady všeobecnej hygieny zraku, akými sú časté vetranie, používanie zvlhčovačov vzduchu, pobyt na čerstvom vzduchu, dostatočný príjem tekutín, obmedzenie konzumácie alkoholu a fajčenia.

Cena liečby

Vyšetrenie, diagnostika prostredníctvom IDRA 80 €
4x 20-minútová terapia 250 €

Ak máte podozrenie na syndróm suchého oka, odborníci našej očnej kliniky vám na základe svojich dlhoročných skúseností ochotne poskytnú svoje rady.

Objednajte sa teraz!

VESELY | Očná Klinika – váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 | Bratislava, Žilina
+421 52 3211 351 | Poprad
+421 55 2850 636 | Košice

Pomáhame skvalitňovať život už od roku 1939.

Sme radi, že našou prácou pomáhame liečiť zrak a značne zlepšovať životy mnohých ľudí. Spokojní
a zdraví pacienti sú našou najväčšou odmenou. Každý pacient prichádza s vlastným príbehom
a predstavami, ktoré sa snažíme naplniť.

Veronika Rajek modelka, influencerka Oči sú bránou do duše. Keď však potrebujete operáciu na korekciu zraku, musíte veriť svojmu lekárovi a nahliadnuť do jeho... Čítať viacduše cez jeho vedomosti, zručnosti a odborné znalosti. Očná klinika VESELY, ďakujem za opäť skvelý zrak. #iLASIK
Alexander spokojný klient Na vašej klinike som sa podrobil zákroku na primárny glaukóm v operačnom tíme pod vedením MUDr. Eriky Vodrážkovej. Rád... Čítať viackonštatujem, že aj druhú moju návštevu u vás môžem hodnotiť vysoko pozitívne. Stretol som sa s úplnou ochotou personálu na recepcii, v prostredí kliniky som sa cítil plne komfortne, vstupné vyšetrenie prebehlo v dobrej atmosfére milých sestričiek. Samotný zákrok hodnotím vysoko profesionálne zo strany celého operačného tímu, prostredie na sále bolo perfektné a oceňujem celkový dobrý pocit počas celého pobytu u vás. Veľké poďakovanie z mojej strany patrí MUDr. Vodrážkovej za operačný výkon. Pevne dúfam, že môj problém bol vyriešený aj pre budúce obdobie. Poďakovanie patrí aj vedeniu kliniky, fandím vám všetkým, udržujte si aj naďalej vysoký štandard a dobré meno kliniky k spokojnosti klientov.
Iveta spokojná klientka Veľmi príjemné prostredie, milý personál a naozaj špičkový prístup. Veľká vďaka patrí pánovi doktorovi Veselému. Na klinike... Čítať viac som absolvovala operáciu PRELEX, vďaka ktorej už konečne nepotrebujem žiadne okuliare. 🙂 Ďakujem.
Magdaléna spokojná klientka Veľmi pekne ďakujem celému tímu košickej kliniky a najmä pánovi primárovi Kolesárovi. Veľmi odborný, ľudský, ústretový... Čítať viacprístup všetkých zamestnancov. Operácia sivého zákalu pánom primárom bola dokonalá. Vrelo odporúčam. Ešte raz veľké ďakujem za prinavrátenie zraku.