Pohotovosť – Bratislava +421 901 787 808
Bratislava | Žilina +421 2 3211 4644

Vyšetrenie OCT

Diagnostika sietnice pomocou OCT

Vo VESELY | Očná klinika vykonávame aj diagnostiku sietnice, ktorá je dôležitá pre včasné odhalenie závažných interných aj očných ochorení. Jednoduchým vyšetrením pomocou OCT prístroja (optického koherenčného tomografu) vám vieme rýchlo, bezbolestne a bez dotyku oka vyšetriť hrúbku sietnice, zmeny v jej štruktúre a nazrieme aj do tej najmenšej vrstvy oka.

Mnohéo chorenia sietnice sa totiž prejavia práve zmenou hrúbky sietnice. Najčastejšie sú to závažnejšie ochorenia očného pozadia, ktoré sa najskôr prejavujú zmenou hrúbky sietnice a až výrazne neskôr prichádza k zmene videnia, a teda aj k badateľným symptómom.

Pri zelenom zákale sa napríklad sietnica stenší, naopak, diabetici majú sietnicu hrubšiu. Aj ochorenie žltej škvrny (najostrejší bod videnia) alebo pečeňové škvrny na očnom pozadí je možné pomocou tohto vyšetrenia rýchlo odhaliť.

Čo všetko odhalí OCT vyšetrenie sietnice?

Optický koherenčný tomograf (OCT) poskytuje aj diagnostické vyšetrenie nasledovných častí oka:

  • makula
  • vrstvy nervových vlákien
  • slepá škvrna

Informácie získané pomocou OCT vyšetrenia vytvárajú obrazy vrstiev sietnice vo vysokej kvalite a rozlíšení a poskytujú tak kompletný náhľad na prierez štruktúry sietnice a tkaniva. Výsledok merania predstavuje dáta, ktoré sú pre našich odborníkov potrebné, aby dokázali diagnostikovať a navrhnúť liečbu glaukómového alebo sietnicového ochorenia.

Hlavné ochorenia, ktoré sa zvyknú diagnostikovať za pomoci OCT vyšetrenia, sú:

Objednajte sa teraz!

VESELY | Očná Klinika – váš sprievodca na ceste za lepším zrakom už od roku 1939.

Infolinka

+421 2 3211 4644 | Bratislava, Žilina
+421 52 3211 351 | Poprad
+421 55 2850 636 | Košice

Pomáhame skvalitňovať život už od roku 1939.

Sme radi, že našou prácou pomáhame liečiť zrak a značne zlepšovať životy mnohých ľudí. Spokojní
a zdraví pacienti sú našou najväčšou odmenou. Každý pacient prichádza s vlastným príbehom
a predstavami, ktoré sa snažíme naplniť.

Veronika Rajek modelka, influencerka Oči sú bránou do duše. Keď však potrebujete operáciu na korekciu zraku, musíte veriť svojmu lekárovi a nahliadnuť do jeho... Čítať viacduše cez jeho vedomosti, zručnosti a odborné znalosti. Očná klinika VESELY, ďakujem za opäť skvelý zrak. #iLASIK
Alexander spokojný klient Na vašej klinike som sa podrobil zákroku na primárny glaukóm v operačnom tíme pod vedením MUDr. Eriky Vodrážkovej. Rád... Čítať viackonštatujem, že aj druhú moju návštevu u vás môžem hodnotiť vysoko pozitívne. Stretol som sa s úplnou ochotou personálu na recepcii, v prostredí kliniky som sa cítil plne komfortne, vstupné vyšetrenie prebehlo v dobrej atmosfére milých sestričiek. Samotný zákrok hodnotím vysoko profesionálne zo strany celého operačného tímu, prostredie na sále bolo perfektné a oceňujem celkový dobrý pocit počas celého pobytu u vás. Veľké poďakovanie z mojej strany patrí MUDr. Vodrážkovej za operačný výkon. Pevne dúfam, že môj problém bol vyriešený aj pre budúce obdobie. Poďakovanie patrí aj vedeniu kliniky, fandím vám všetkým, udržujte si aj naďalej vysoký štandard a dobré meno kliniky k spokojnosti klientov.
Iveta spokojná klientka Veľmi príjemné prostredie, milý personál a naozaj špičkový prístup. Veľká vďaka patrí pánovi doktorovi Veselému. Na klinike... Čítať viac som absolvovala operáciu PRELEX, vďaka ktorej už konečne nepotrebujem žiadne okuliare. 🙂 Ďakujem.
Magdaléna spokojná klientka Veľmi pekne ďakujem celému tímu košickej kliniky a najmä pánovi primárovi Kolesárovi. Veľmi odborný, ľudský, ústretový... Čítať viacprístup všetkých zamestnancov. Operácia sivého zákalu pánom primárom bola dokonalá. Vrelo odporúčam. Ešte raz veľké ďakujem za prinavrátenie zraku.